Dámy, viete si zladiť hodinky s oblečením?

Please enter banners and links.

damske-znackove-hodinky-ichrono-skTak, ako treba zladiť k oblečeniu kabelku, topánky či iné doplnky, rovnako je potrebné venovať dostatok času voľbe vhodných hodiniek. Dámske náramkové hodinky totiž dodajú šmrnc iba takému outfitu, ku ktorému sa hodia. Ako neprestreliť, to vám poradíme v nasledujúcich riadkoch.

 

Výber hodiniek závisí najmä od vkusu

Uznajte, že ak sa nám niečo nepáči, jednoducho to nenosíme. Platí to nielen o oblečení a doplnkoch, ale aj o technických hračkách, akými sú napríklad mobilné telefóny. Nášmu sebavedomiu neraz prospeje, keď máme možnosť sa pochváliť novými vecami, ktoré sme si zaobstarali, pretože práve tie odrážajú náš výnimočný vkus a odhaľujú našu osobnosť. Pokiaľ si vyberáme náramkové hodinky, dbáme predovšetkým na značku, kvalitu, cenu, použité materiály, ale aj celkový dizajn hodiniek. Chcete sa pýšiť luxusne vyzerajúcimi hodinkami alebo dáte prednosť niečomu jednoduchému, ale elegantnému? Najdôležitejšie je, aby ste sa s hodinkami na ruke cítili príjemne a sebavedome. Spokojný úsmev na vašej tvári ľudí donúti premerať si vás od hlavy po päty. Uvidíte, akých nadšených reakcií sa dočkáte, ak ste zvládli hru s farbami na jednotku!

 

Nemusíte mať značkové oblečenie, stačia značkové hodinky

Niektoré dámy si myslia, že dokonalý outfit je možné dosiahnuť len kombináciou značkových odevov a doplnkov. Menej je niekedy viac, preto je dobré mať na pamäti, že jeden značkový a luxusne vyzerajúci doplnok dokáže váš outfit pozdvihnúť oveľa viac ako kombinácia nevhodne zvolených kúskov. Dámske hodinky si voľte v odtieni, ktorý farebne ladí k vašim obľúbeným kúskom oblečenia. Nie je dobrým rozhodnutím zvoliť hodinky s hnedým remienkom k hnedému nohavicovému kostýmu. Snažte sa vyniknúť a farby ladiť tak, aby celý výzor pôsobil sviežo, hravo a ľahko. Skúste napr. ladiť čiernu a zlatú alebo čiernu a ružovú, hnedú a oranžovú, bielu a modrú. Pokiaľ nosíte špecifický typ šperkov, napr. zlaté, strieborné, perlové, pokúste sa k nim ladiť aj dámske hodinky, ich remienky alebo dizajn číselníka.

 

Zameranie na detaily

Verte či nie, ľudia sa pri styku s vami často zameriavajú na detaily. Sledujú vaše náušnice, hodnotia, či sa kamienok nasadený do nich hodí k farbe vašich očí, či nosíte obrúčku alebo snubný prsteň, či ste perfekcionista a každý deň si čistíte obuv… Dalo by sa menovať ešte mnoho vecí, ktoré nás pri rozhovore s druhou osobou zaujmú. Jednou z nich je aj posudzovanie vhodného typu hodiniek. Asi by pôsobilo zvláštne, keby mala inštruktorka jogy na ruke elegantné náramkové hodinky s osadenými trblietavými kamienkami, rovnako by sme luxusné hodinky nečakali ani na ruke vysokoškolskej študentky, ktorá by o ne na internáte alebo pri cestovaní mohla prísť. Luxusne vyzerajúce hodinky očakávame skôr pri type žien, ktoré pracujú na vysokých pozíciách, vytvárajú akoby vizitku ich životného štýlu, ktorý prezentujú aj pri pracovných stretnutiach a obchodných rokovaniach. Nikde však nie je napísané, že by značkové hodinky mali nosiť iba vyššie vrstvy spoločnosti. Zoženiete ich už aj za dostupné ceny, dôležité ale je, aby ste nesprávnym výberom vyhotovenia hodiniek nevyvolali u druhých posmech. Môže sa totiž stať, že sa vaše luxusné dámske hodinky na dlhé roky ocitnú iba vo vašej šperkovnici, pretože nenaberiete odvahu na ich nosenie. Tiež pamätajte, že hodinky s kovovými náramkami lepšie zladíte s oblečením a doplnkami, pretože napr. farebné kožené remienky treba ladiť k opasku a topánkam. Niekedy stačí vlastniť jedny štýlovo a farebne neutrálne hodinky a ste hviezdou nech zvolíte akýkoľvek outfit.