Dámske dioptrické okuliare sú aj ozdobou. Viete sa o ne postarať?

Please enter banners and links.

Dioptrické okuliare už dávno nie sú len pomôckou. Ženy ich majú rady aj ako zaujímavý doplnok, ktorý dotvára ich imidž. Dokonca im často jedny nestačia. Okuliare dokážu omladiť, sprísniť aj dodať sofistikovaný výraz. Slnečné či dioptrické, vždy je dôležité vedieť, ako s okuliarmi zaobchádzať. Preto vám prinášame zopár rád, ktoré určite oceníte.

Ako ich správne nasadiť?

Hoci snímanie a nasadzovanie okuliarov jednou rukou vyzerá efektne, takáto manipulácia je pre dámske dioptrické okuliare deformačná. Dochádza pri nej k ohnutiu stranice, prasknutiu súčastí či vplyvom tlaku aj k poškodeniu skla. Okuliare preto radšej nasadzujte obidvoma rukami. Chránite tak ich životnosť.

 

Dámske dioptrické okuliare a čistenie

Okuliarové šošovky čistite zásadne na mokro, hlavne tie plastové.  Rámy dajte pod tečúcu mierne vlažnú, nie horúcu vodu. Na odmastenie môžete použiť bežné mydlo alebo saponát. Na osušenie šošoviek používajte utierky z mikrovlákna. Ide o špeciálnu jemnú látku, ktorá vaše okuliare jemne vyčistí a nepoškriabe. Samozrejme, dioptrické okuliare si môžete nechať vyčistiť špeciálnymi sprejmi alebo v ultrazvukovej čističke. Na bežné čistenie však úplne stačí voda, saponát a leštiaca handrička.

 

Ako ich položiť?

Skla okuliarov nikdy nepokladajte na plochu, pretože sa veľmi ľahko poškrabú. Vždy sklami nahor a pokiaľ je to možné, tak ich odkladajte do pevného a dobre padnúceho obalu. Do puzdra na okuliare nepatrí nič iné, v žiadnom prípade.

 

Čo im škodí?

Dioptrické okuliare nenoste do sauny, nevystavujte ich teplotám vyšším ako 50 °C ani sálajúcemu teplu. Určite ich nenechávajte na palubnej doske auta. Vplyvom vysokej teploty dochádza k poškodeniu povrchovej úpravy na šošovkách alebo k deformácii plastových dielov rámov.

 

Kam nepatria?

V žiadnom prípade dámskym dioptrickým okuliarom neprospieva ich nosenie na čele, vlasoch, tričku a podobne. Deformuje sa tým rám. Rovnako im škodí, ak nepoužívate puzdro a okuliare len tak vložíte do tašky, hoci aj do samostatného vrecka.

Reklamný článok

FOTO: unsplash.com