Čo robí z domu skutočný domov?

Please enter banners and links.

8_1423484354Rozmýšľate nad tým, čo by ste na svojom vysnívanom bývaní zmenili alebo sa zamýšľate nad novostavbou? Niektoré elementy netreba podceniť, pretože práve tie dokážu vytvoriť požadovaný efekt skutočného domova a vytvoriť atmosféru, ktorá bude prospešná pre celú domácnosť. Tu je zopár základných javov, ktoré by ste nemali prehliadnuť.

 

Okno do sveta

Ak máte základy, steny a strechu, zrejme by to chcelo práve kvalitné okná. Často však ide aj o cenu a samozrejme na úkor kvality. Keďže ide o väčšiu investíciu rozhodne by ste sa mali rozhliadnuť a spraviť si prehľad  o ponuke na trhu. Vybrať si z množstva ponúk často nebýva jednoduché. Možnosti, ktoré však máte sú naozaj pestré. Rozhodovanie medzi drevenými, plastovými či hliníkovými oknami dá taktiež zabrať. Samozrejmosťou pri montáži sú samozrejme aj rolety, žalúzie, sieťky či parapety. Preto hľadajte dodávateľa, ktorý vám všetko toto zabezpečí.

 

Teplo domova

Ak teda robíte rekonštrukciu alebo sa chystáte na stavbu nového domu určite sa zaujímate o to, aby z vášho domu sálalo teplo, ktoré vás nielen poteší ale aj zahreje. Práve preto máte niekoľko možností. Opisovať detaily, výhody a nevýhody by bolo zrejme na dlhé písanie. Či sa však rozhodnete pre plynové, elektrické či kúrenie na pevné palivo, nezabúdajte, že všetko záleží hlavne na efektívnosti vykurovania. Pri elektrickom kúrení je často potrebný pomerne vysoký výkon a to môže rozpočet riadne zaťažiť. V bytoch či menších domoch je to však výhodná voľba. Plynové kúrenie je overená a zaručene „teplá klasika“. Trubky na stene však nie vždy pôsobia dizajnovo najlepšie. Hlavne pri viacpodlažných domoch. Také pevné palivo môže byť rozumnou kombináciou. Prípadná aj keď drahšia alternatíva je prítomnosť krbu, krbovej vložky. Spojíte praktické využitie s dokonalým dizajnom

 

Pozor, kam stúpaš

Nejde o žiadne upozornenie. To ani náhodou. Skôr ide o fakt, že aj táto zložka je súčasťou skutočného domu a pravého domova. Pocit, že stupíte na studenú podlahu alebo na zaprášený koberec zrejeme nie je vašou predstavou. Už dávno neplatí, že v kuchyni je správne miesto pre kamennú či mramorovú dlážku alebo v spálni pre drevenú podlahu. Dnes je vaša fantázia doslova realitou. Ak chcete v kuchyni drevo máte tú možnosť. Ak chcete na chodbe linoleum, nech sa páči. Netreba zabúdať však na to, že niektoré priestory alebo miestnosti zostanú verné klasike. Namiesto terasovej dlažby predsa nebudeme dávať koberec. Taktiež v kúpeľni je jednou a najlepšou možnosťou kameň, mramor respektíve kamenná či mramorová podlaha.

Nejde teraz o to vám prikazovať, čo presne má váš dom obsahovať. Ide skôr o základné piliere na ktorých si treba dať záležať. Sú súčasťou dennodenne, čo znamená, že aj drobné zaváhanie sa vám môže o pár rokov vrátiť v nákladoch alebo v dizajne vášho domu. A to zrejme nechcete ani náhodou. Vytvorte si teda pre svoj domov skutočne harmonické podmienky.

Reklamný článok