Čo nás dokáže zaručene upokojiť?

Please enter banners and links.

V dnešnej dobe plnej stresu čoraz častejšie hľadáme čosi, čo by nás dokázalo upokojiť. Ak aj vy máte pocit, že je toho na vás priveľa a potrebujete chvíľku pre seba, prečítajte si nasledujúce riadky a naše rady skúste aj vy. Zaručene fungujú.

 

Verný kamarát

            Vy ešte stále nemáte domáce zvieratko na maznanie? Je to síce otrepané, ale overené – zvieratko naozaj pomáha človeka upokojiť a dodáva výrazný pocit pohody. Obyčajná prechádzka so psom medzi panelákmi, hladkanie mačky pri sedení za notebookom alebo pozorovanie hada ako si lozí po vašej dlážke je balzamom na našu psychiku. Sme ľudia; potrebujeme pocit lásky a vyhnúť sa samote. Pocit, že sa na vás niekto každý deň teší je vynikajúci.

 

Nákupy

            Či sa to niekomu páči alebo nie, nákupy človeka jednoducho upokoja. Pocit, že sme sa potešili drobnosťou alebo sme si konečne kúpili niečo čo sa nám už dlhý čas páčilo vnáša do nášho života spokojnosť. Po zložitom pracovnom dni, po rozchode, po rozčúlení, nákupy skrátka na našu dušu fungujú.

 

Majte plány

            V nie veľmi príjemných časoch, kedy sa ľudia stále kamsi ponáhľajú a všetko vidia v negatívnom svetle buďte výnimkou. Naplánujte si niečo pozitívne a potom sa na tento plán tešte. Ak nebudete mať náladu a váš pracovný deň bude neznesiteľný myslite na to, že už len tri dni a príde víkend plný zábavy s vašimi priateľmi. Alebo rezervujte lístky do kina a tešte sa na príjemný večer s partnerom. Vyberte film z večerného programu, aby ste noc neskôr predĺžili milovaním. Dlho ste neboli u kaderníka? Naplánujte si termín a netrpezlivo čakajte na to, ako vás profesionál upraví – možno sa odvážite na niečo viac a rovno zmeníte aj farbu vlasov. A prečo nie? Dovoľte si to!

 

Flirtujte

            Že nie ste zvyknutá flirtovať? Začnite! Svet bez flirtu by bol poriadne nudný a stresujúci, takže sa pokojne usmejte na toho fešáka za vedľajšou pokladňou. Koketujte s novým kolegom, hoďte šibalský pohľad na suseda a majte radosť z toho, že vám muži flirt opätujú. Záujem druhého pohlavia dodáva radosť a spokojnosť.

 

Čítajte knihy

            Čítanie kníh je v súčasnosti luxusom a my luxus zbožňujeme. Nemusíte čítať nasilu, ale pozvoľna čítajte napríklad pred spaním alebo namiesto otrávenej tváre ráno v autobuse radšej sklopte zrak a čítajte si. Vyberte sa do kaviarne, nájdite si pohodlné miesto, vezmite do rúk knihu a čítajte pri šálke kávy. Až keď vás vyruší mobil alebo vaša zastávka uvedomíte si, ako pracovala vaša fantázia. Bol so skvelý pocit, však?

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net