Čistíte sprchový záves pravidelne? Je plný baktérií

Please enter banners and links.

sprchový záves

V domácnosti sa nachádza veľa predmetov, ktoré sú plné baktérií a my si ani neuvedomujeme, čo všetko na nás číha. Telefóny, televízne ovládače, klávesnica, kuchynské umývadlo a dokonca aj záves v kúpeľni – je na ňom viac baktérií ako na WC mise.

Sprchový záves ako zdroj chorôb?

Azda neuveriteľné, ale dokázateľné. Sprchový záves má pod mikroskopom oveľa viac choroboplodných mikroorganizmov ako záchodová misa. Nikdy sa nikto z nás nezamýšľa, čo sa deje s praktickým závesom po vykonaní osobnej hygieny. Je to super spoločník, ktorý chráni pred nežiadúcimi pohľadmi, ale aj pred chladom a prievanom. Okrem toho, že chráni kúpeľňu pred vodnou sprchou, tvorí aj estetickú funkciu.

Pravidelným čistením ustrážite zdravie svojej rodiny

Šesťdesiatkrát viac baktérií ako obsahuje WC misa je hodnota, ktorá stojí za povšimnutie. Ak teda neplánujete podľahnúť nechcenej chorobe a patríte k tým, ktorí dávajú pozor na  zdravie svojej rodiny, udržiavajte svoj sprchový záves v čistote. Niektoré sa môžu oprať aj v práčke, čo výrazne celý proces uľahčí.

Pranie v práčke

Ak ste sa rozhodli pre túto možnosť čistenia sprchového závesu, nebudete ľutovať. Nie je nič jednoduchšie, ako záves vložiť do bubna práčky a zapnúť. Do prania pridajte aj jedlú sódu bikarbónu a namiesto aviváže ocot, ktorý ho dezinfikuje. Je dobré spolu k závesu pridať aj uterák, ktorý ho počas pracieho procesu bude svojím trením čistiť.

Ručné pranie

Bojíte sa svoj kúpeľňový záves oprať v práčke? Nie je problém urobiť to manuálne. Budete však potrebovať vaničku alebo vaňu, v ktorej je možné záves poriadne odmočiť. Najskôr naň aplikujte čistiaci a dezinfekčný prostriedok a nechajte pôsobiť. Keď sa nečistoty začnú rozpúšťať, na rad prichádza hrubá sila vašej ruky a pevnej hubky. Aj čistiaca kefa je rovnako skvelý pomocník.

Pokiaľ sa na závese nachádzajú plesne, neváhajte ho odhodiť do smetí. Za pár eur si kúpte radšej nový, ktorý nebude zdrojom nebezpečných ochorení. Ak máte radi moderný bio – eko štýl, vyskúšajte napríklad látkové sprchové závesy. Síce kúpeľňu neochránia pred kvapôčkami vody, ale rozhodne ju zútulnia viac ako plastové umeliny.

FOTO: pexels.com