Chystáte sa s dieťaťom do nemocnice?

Please enter banners and links.

lekar

Aj my dospelí vieme, že pobyt v nemocnici nie je nič príjemné a rovnako to vníma aj dieťa. Je zaiste vystrašené pretože netuší, čo ho čaká. Väčšina detí sa navyše bojí injekcií a celkovo veľkých ľudí v bielom.

Ak viete dopredu o nutnej hospitalizácii porozprávajte sa o tom so svojím dieťaťom – povedzte mu jemnou detskou rečou čo ho čaká, že si môže vziať svojho obľúbeného plyšáka a že pôjde domov čo najskôr ako to bude možné. Pri menších deťoch nezabudnite ani na vysvetlenie toho čo je to vlastne nemocnica.

Samozrejme, nemocnica nie je nič zlé a tak vaše dieťatko upokojte. Mama je predsa prvá osoba ktorej dieťa verí a tak podľa možnosti nepodliehajte zbytočnej panike.

Mnohé mamičky nevedia čo zbaliť svojmu dieťaťu a to najmä vtedy, ak sa ide do nemocnice prvýkrát. Mnohokrát sa vezme veľká taška naplnená vecami ktoré dieťa nepotrebuje a to, čo potrebuje, ostane ako vždy doma. Na balenie vecí si nechajte čas aby sa na nič nezabudlo.

 

Čo vlastne potrebujete? Pre ľahšiu orientáciu vám môže pomôcť tento zoznam:

– z oblečenia vezmite pyžamo, papučky, župan, ponožky a spodné prádlo

– z hygienických potrieb sa zíde vlastný toaletný papier, uterák, osuška

– malé bábätko bude potrebovať svoj cumlík, fľašu a vlhčené utierky

– staršie dieťa ocení vlastný pohár, tanier s príborom, svoju obľúbenú hračku

– v prípade školáka je na mieste rozprávková kniha či detský časopis ktorý mu skráti čas

– pribaľte aj lieky ktoré vaše dieťa pravidelne užíva (ak nejaké nevyhnutne užíva každý deň)

 

Pre dieťa zbaľte v prípade oblečenia to obľúbené ktoré rado nosí aby sa cítilo pohodlne. Ak sa chystáte do nemocnice spolu so svojou ratolesťou nezabudnite na základné potreby pre seba pretože nie všetky veci ktoré vám budú chýbať nájdete v nemocničnom bufete. Navyše, môžu byť zbytočne predražené.