Chystáte sa na ples? Takto zažiarite!

Please enter banners and links.

Pomaly sa začína plesová sezóna. Čas, kedy sa aj z „obyčajnej“ ženy stane krásna „labuť“, schopná ohúriť každého muža, ktorý sa na ňu pozrie. Okrem pohľadov vkusne oblečených pánov, nejednu z nás potešia najmä závistlivé pohľady ich polovičiek.

 

Šaty sú základ

Verte či nie, ale v tomto prípade skutočne platí, že šaty robia človeka. Veru áno. Budú vašou vizitkou. To, aký dojem chcete vytvoriť, je iba na vás a na vašom skvelom vkuse. Niekedy je menej viac. Pri nákupe šiat dajte na odborné rady personálu. Práve oni vedia, čo vašej postave a celkovo kvašej osobnosti „pasuje“. Darmo sa vám páčia tie krásne puzdrové šaty, ale keď v nich nevyzeráte dobre, netlačte na pílu. Možno práve tie šaty, ktoré vás na vešiaku vôbec nezaujali, budú na vás vyzerať ako na kráľovnej. Pokojne si vyskúšajte hoci aj 10 modelov, pretože toto je investícia, ktorá si to vyslovene vyžaduje.

Nezáleží príliš ani na farbe, ani na materiáli. Zamat a čipka sú top a budú populárne a žiadané asi stále. Snažte sa vyberať z pomedzi takých modelov, ktoré zvýraznia všetko to, čo je vašou prednosťou a naopak – zakryjú všetky nedokonalosti spojené s postavou. Ak máte krásne nohy, zvoľte sukne s dĺžkou pod kolená, keď sa vám nepáči vaše bruško, rozhodne si vyberte vhodný strih šiat i sukne. Plné poprsie vystavte na obdiv spôsobom, aby to nebolo príliš vulgárne, avšak pokojne si môžete dovoliť zaujímavý výstrih.

Svetlé farby vás výrazne omladia, avšak tmavé pridajú na dôstojnosti a noblese. Klasická čierno-biela kombinácia je pre všetky solídne dámy, ktoré sa boja experimentovať a sú si isté, že nič nepokazia. Čierna a červená farba šiat pristanú najmä dámam, ktoré vedia využívať svoj prirodzený šarm a milujú byť stredobodom pozornosti. No a sladká ružová farba zas chytí za srdce každého romantika.

 

Doplnky

Zabudnite na hodinky! Radšej to vsaďte na krásne lodičky, samozrejme s uzavretou špičkou a nenápadnú kabelku. Výrazné náušnice či náramok úplne postačia. Ak si trúfate, kúpte si ligotavú korunku do vlasov.

 

Vlasy a mejkap

Tie, ktoré si to môžu dovoliť, zverte sa do rúk odborníkom  na krásu. Návšteva kaderníckeho a kozmetického salóna a krásne upravené nechty k tomu, určite upútajú iba v tom najlepšom. Vždy sa však nájdu aj tie z nás, ktoré sa chcú popýšiť vlastným „umením“ a svoju krásu zvýraznia vo svojej kúpeľni doma. Pekne upravené vlny a krásny objem vlasov, ktoré vyzerajú zdravo a sú lesklé, je perfektná voľba. Prirodzene vyzerajúca pleť, výrazné očné linky a červený rúž na perách sú to najvhodnejšie riešenie. Na trblietky však radšej zabudnite.

FOTO: pexels.com