Chutné sushi pripravené doma

Please enter banners and links.

Ochutnali ste už  sushi? Toto tradičné japonské jedlo už aspoň z počutia pozná každý. Niektorí ho dokonca milujú, iný by ho naopak ani neochutnali. Ak patríte k priaznivcom sushi, Bratislava je pre vás vhodné mesto na hľadanie dobrej reštaurácie ale najnovšie aj  donášky s týmto sortimentom. My vám však prinášame recept na sushi, ktoré si môžete pripraviť aj sami.

Konkrétne vám poradíme ako si doma pripraviť hoso-maki (ide o hrubšiu verziu maki-zuši) so zeleninou.

 

Na prípravu potrebujeme:

4 listy šalátu

1 KL majonézy

10 dkg nakladaných reďkoviek

10 dkg mrkvy

4 PL saké

Soľ

1 KL cukru

Riasy nori

Ryža

Chren wasabi

 

Postup:

Šalát omyjeme a osušíme. Na listy natrieme majonézu a zatočíme ich. Reďkovku a mrkvu si očistíme a nakrájame na tenké prúžky. Saké, 3 PL vody, trochu soli a cukru uvedieme do varu a pridáme zeleninu. Varíme asi 1 minútu. Hrniec dáme z ohňa a počkáme kým vývar schladne.

Vezmeme dve polovice riasy, obložíme ryžou, natrieme chrenom wasabi, pridáme rolku šalátu a zeleninu. Všetko zarolujeme a potom mokrým nožom nakrájame na kúsky.

 

Keď už máme sushi hotové, nemôžeme zabudnúť na správne prestieranie. Preto je dobré používať originálne prestieranie na sushi  a namiesto príboru paličky.

 

Sushitime

Ak ste dostali chuť na sushi, no nemáte suroviny alebo energiu na varenie, ideálna je donáška jedla a sushi. Bratislava je opäť na prvých miestach v počte reštaurácií s donáškou sushi. Medzi tie overené istotne patrí aj najväčšia donáška sushi a jedál z woku Sushitime so sídlom na Karpatskej ulici.

Široká ponuka sushi z najčerstvejších surovín robí zo Sushitime najobľúbenejšiu sushi donáškovú službu v Bratislave. Vďaka donáške si môžu vychutnať i ľudia, ktorí na chodenie do reštaurácií nemajú čas. Ponuka je naozaj široká, svoje sushi menu si môžete vybrať  sami alebo si môžete rovno objednať hotový sushi set. Viac sa o možnosti donášky sushi v Bratislave dozviete aj na www.sushitime.sk alebo sa staňte ich fanúšikmi na Facebooku a budete ako prví informovaní a akciách alebo novinkách.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net