Chuť na aktívne trávenie dovolenky? Skúste poznávacie zájazdy!

Please enter banners and links.

poznávací zájazd

Dovolenku si vieme predstaviť rôzne – kým jedni šliapu na slovenské hory, iní sa venujú rekonštrukcii príbytkov či leňošeniu v záhrade. Ani vás nezaujalo nič z toho, a dokonca si ani neviete predstaviť desať dní ležať niekde pri mori? Potom poznávacie zájazdy vymysleli práve pre vás.

Na poznávacích zájazdoch sa oddych kríži so vzdelávaním

To, že si zarezervujete poznávací zájazd, neznamená, že sa najbližšie dni budete musieť iba prechádzať so sprievodcom a počúvať texty, ktoré sa naučil naspamäť. Mnohí z nás si ešte stále myslia, že na poznávacom zájazde je nuda a človek sa tam iba unaví z celodenného chodenia po pamiatkach. Pravda je však taká, že ak je zájazd naplánovaný dobre, nájdete si počas neho aj čas na relax pri hotelovom bazéne alebo na pobreží, prípadne si budete môcť urobiť aj vlastný program a vycestovať na miesta, ktoré zájazd nezahŕňa. To znamená, že si domov odnesiete ešte viac zážitkov ako ostatní turisti z vašej skupiny, len treba byť na individuálny výlet dobre pripravení a informovať o ňom vášho sprievodcu.

Prečo čoraz viac ľudí kupuje poznávacie zájazdy

Niekomu nestačí o cudzích krajinách len čítať, ale rád by ich atmosféru zažil aj na vlastnej koži. Spoznať mentalitu tamojších, ich zvyky či gastronómiu, ale aj históriu a pamiatky, je najväčšie lákadlo pre všetkých, čo radi trávia svoj voľný čas plnohodnotne. Na poznávací zájazd môžete vyraziť kamkoľvek – do Európy, Ameriky, ale aj Ázie alebo Afriky, a to letecky alebo autobusom. Poznávacie zájazdy sú vhodné pre akúkoľvek skupinu turistov – dokonca aj pre rodiny s deťmi alebo seniorov. Nájdete medzi nimi kratšie zájazdy, zvyčajne spojené s návštevou vínnej cesty či gastronomického festivalu, no takisto aj dovolenky, počas ktorých sa stanete súčasťou svetoznámych udalostí, ako je napr. karneval v Benátkach či oslavy Nového roka v svetových metropolách. Poznávací zájazd si užijete, aj keď vycestujete single, preto je to aj ideálny darček pre vašich blízkych.