Chráňme svoj život a rodinu

Please enter banners and links.

Život je to najcennejšie čo máme, a preto ho treba chrániť. Kvôli tomu sa snažíme žiť zdravo, športovať a podobne. Ale občas sa stanú veci, ktoré nečakáme a nemôžeme ich ovplyvniť, a náš život je v ohrození. Pre takéto prípady je dobré mať poistenie.

Keďže život a zdravie je najdôležitejšie, tak musí existovať aj niečo na druhom mieste. A to je istotne rodina. A práve preto, že nám na živote a rodine záleží, tak je vhodné mať uzatvorené životné poistenie, ktoré v prípade úmrtia, rodine prinesie určitú sumu peňazí v závislosti na uzatvorenej poistke. Tieto peniaze určite nezmiernia smútok za zomrelou osobou, ale prinajmenšom uľahčia finančnú stránku následného života bez osoby, ktorá sa o rodinu starala.

V súčasnosti existuje množstvo druhov životných poistení od rôznych spoločností. Či už ide o klasické životné poistenie, ktoré samozrejme v prípade, že sa nič nestane do konca poistnej zmluvy, prinesie sumu v hodnote investície poistenému človeku. Takže aj z tohto dôvodu je takéto poistenie veľmi vhodné. V životnom poistení sa dá vybrať aj rozsah poistnej ochrany pre prípad smrti, pre prípad úrazov i ochorení, či pre prípad invalidity. Takže je len a len na klientoch, ktorý typ poistky si vyberú.

No existujú ešte aj rôzne iné pripoistenia, ktoré rozširujú účinnosť poistky. Ide napríklad o rôzne úrazové poistenia, ktoré nájdeme u spoločnosti Axa aj vo forme rodinného úrazového poistenia, ktoré takto zabezpečí všetkých členov rodiny v prípade úrazu. Výhodou je i to, že nie všetci zahrnutí do tohto poistenia musia byť v príbuzenskom vzťahu. Takýmto poistením sa teda postaráte o viac členov rodiny naraz.

Ak však patríte k ľuďom, ktorým životné poistenie nepostačuje a chceli by ste niečo viac, tak si vyberte investičné poistenie. Pri tomto poistení máte celú škálu možností proti čomu sa poistiť a ešte k tomu si môžete vybrať ako by ste chceli investovať svoje peniaze. Môžete si vybrať spomedzi garantovaného ročného zhodnotenia a vašej vlastnej finančnej stratégie. Ak sa teda vo financiách vyznáte, môžete si pri tomto poistení sami ovplyvniť ako sa vaše peniaze zhodnotia, a teda aký budete mať následný zisk.

Milí čitatelia, ak aj vám záleží na vašom živote, zdraví a rodine, tak sa nespoliehajte na to, že sa nič nestane, ale radšej sa poistite. Nešťastia sa bohužiaľ stávajú, a preto je dobré byť na ne aspoň v podobe poistenia pripravení.

Reklamný článok

FOTO: David Castillo Dominici