Choďte na dovolenku sama!

Please enter banners and links.

ID-100402108Jedna kamarátka má už partnera, ďalšie tri sú vydaté a namiesto dovolenky riešia svoje deti. Prečo nejdete na dovolenku sama? Ešte stále riešite čo povie vaše okolie? Vykašlite sa na ostatných a doprajte si maximálnu pohodu na dovolenke bez toho, aby ste vláčili so sebou niekoho ďalšieho.

 

Kamarátky sú síce skvelé, ale…

Predstava dovolenky s kamarátkami je fajn, ale ak to má fungovať, musíte byť naozaj dobrá partia alebo aspoň nech ste dobré kamarátky čo sa poznajú celé roky. Možno si máte čo povedať na kávičke a vo viacerých názoroch sa zhodnete, dovolenka môže byť úplne o inom. Zo skvelej kamarátky sa vykľuje otrava, uhundraná ženská alebo niekto s úplne inou predstavou o dovolenke. Napríklad ste obe chceli ísť k moru, ale kým vy zbožňujete opaľovanie a pokoj, ona potrebuje vstávať skoro a všetko vidieť.

Ďalším problémom môžu byť financie, hlavne ak ste v rozdielnych situáciách. Jej sa možno darí viac, a tak nebudete stíhať za jej tempom. Ak chcete brať kamarátku je to fajn, len výber treba dobre zvážiť…

 

Skúste to radšej sama!

Prečo vlastne nechcete ísť na dovolenku sama? Zabudnite na reči susedy, kolegyne alebo rodiny a choďte konečne na dovolenku len tak, sama. Je to skvená príležitosť darovať sama sebe dni plné pokoja a úplného oddychu. Len si to predstavte: pláž plná zlatistého piesku, upokojujúci šum mora, dobrá kniha na ktorú ste už dlho nemali čas a žiadne povinnosti ani otravné konverzácie.

Otázka bezpečnosti sa tiež dá vyriešiť. Robte to tak ako ostatní – vyberajte destináciu blízku našej kultúre aby ste sa vyhli trápnostiam a nepríjemným situáciám. Ideálne je Chorvátsko či Bulharsko, prípadne dovolenkovať môžete predsa aj u nás, na Slovensku.

 

Radšej sama než so zlou spoločnosťou

Ak si myslíte, že zlá spoločnosť je lepšia než žiadna, ste na veľkom omyle. Otravný človek vám zničí celú dovolenku a vysosá aj poslednú energiu. Domov sa vrátite ešte viac unavená než ako keď ste sa na dovolenku chystali.

Keď máte dosť času na dovolenkovanie, ste už unavená zo všedných dní a peniaze nie sú veľkým problémom, nie je žiaden dôvod kvôli ktorému by ste nemohli zažiť niečo nové. Nejedna žena vám potvrdí, že práve takéto dovolenky sú dovolenkami v pravom zmysle slova.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net