Chirurgická pomoc pri problémoch

Please enter banners and links.

Kŕčové žily a nadmerné potenie sú problémy, ktoré nás trápia nielen po zdravotnej stránke, ale často predovšetkým z estetického hľadiska. Ak problémy pretrvávajú treba premýšľať nad radikálnejším riešením – chirurgickým zákrokom.

 

Kŕčové žily

         Poznáme viac foriem kŕčových žíl od drobných metličiek až po takzvané kmeňové varixy; tie sú už o čosi výraznejšie a pre mnohé z nás aj nepríjemné napohľad. Obvykle je tento problém výraznejší na stehnách a môžu sa pridať opuchy, kŕče aj pigmentácie.

Každá pacientka pozná štandardný postup – na kŕčové žily sa pozrie odborník ktorý skonštatuje stav a buď zhodnotí, že treba operáciu, alebo nie je nutný žiaden zákrok. Názor je však často povedaný bez toho, aby boli poznané hlavné kmene žíl a ostatné dôležité detaily.

Jedno zo špecializovaných pracovísk, kde vám poskytnú moderné ambulantné riešenia kŕčových žíl, je v Trnave. Dostupné je i vyšetrenie vnútrožilovým laserom, sonografické vyšetrenie žíl alebo malý lokálny operačný výkon.

 

Problémy niekedy riešia aj vhodné pomôcky

         Menšie kŕčové žily ktoré nie sú vážne alebo priveľmi rozsiahle vedia dobre eliminovať napríklad aj vhodné zdravotnícke pomôcky akými sú pančuchy. Elastické doplnky na nohy sa dajú kúpiť buď na voľný predaj alebo na základe lekárskeho predpisu. Zdravotnícke pomôcky si viete objednať aj online z pohodlia domova, takže máte dostatok času na výber.

 

Koniec nadmernému poteniu

         Druhý veľký problém ktorý možno poznáte i vy – spotené fľaky na tričkách či blúzkach ktoré nesvedčia žiadnej dáme. Mnohé z nás sa preto už dokonca vzdali i niektorých farieb vo svojom šatníku alebo materiálov pretože na nich bolo vidno mokré fľaky ešte viac. Možno ani neviete, že aj na toto je lekárske riešenie. Zvýšte si sebavedomie a prinavráťte svojmu šatníku obľúbené farby vďaka malému zákroku.

Známa látka botulotoxín nie je skvelá iba v oblasti kozmetiky, ale svoje čaro ukázala aj ľuďom trpiacim nadmerným potením. Aj keď si telo vie regulovať svoju telesnú teplotu potením pri niektorých pacientoch je toho potu viac ako je nutné. Botulotoxín účinkuje na nervové tkanivá v pokožke – dokáže zablokovať nervový prenos na potných žľazách vďaka čomu nedostanú stimul k činnosti. A výsledok? Obmedzené až úplne zastavené potenie! Viac informácií nájdete na medicalmkp.sk.

Tento zákrok je veľmi jednoduchý a nie sú potrebné žiadne obmedzenia pred alebo po zákroku. Aplikuje sa vám pár vpichov tejto látky do podpazušia ktoré nie je vidieť a vy do pár dní pocítite suché oblečenie v podpazuší. Tento efekt môže vydržať až šesť mesiacov.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net