Chcete mať zaujímavejší život? Píšte si denník

Please enter banners and links.

Pre niekoho trápne, pre iného vtipné a pre pár jednotlivcov istý spôsob ako svoje pocity napísať a vyjadriť na kus papiera s možnosťou úľavy. Či už ste alebo nie ste zástancom písania si denníka, je treba poznamenať, že práve takýto spôsob ukladania svojich pocitov na papier je istou formou terapie a sebarealizácie.

 

Pocity na papieri

Stalo sa vám niekedy,  že váš deň bol úžasný a vy ste boli takí šťastní,  že by ste sa o to práve v tej chvíli podelili,  no nie je s kým? Skúste si večer urobiť chvíľku pre seba, vezmite si pero a začnite písať. Začnite písať o tom čo ste zažili, koho ste streli, aké pocity ste prežívali a aké pocity prežívate. To isté platí aj v prípade, ak sa cítite mizerne a máte pocit neistoty alebo cítite smútok.  Vyrozprávať sa kúsku papiera nemusí byť na škodu. Možno to znie trochu netradične, no niekedy aj takýto spôsob „ vyjadrenia myšlienok“ dokáže človeku pomôcť lepšie ako desať psychológov.

 

Nepravidelný ale po čase milý rituál

Nemusíte si viesť denník každý deň. Stačí, ak si doň napíšete práve vtedy, keď na to máte chuť. Písať si do denníka pravidelne nemusí byť práve najlepšie, skúste si do neho písať len vtedy, ak sa so svojim vnútrom potrebujete podeliť.  Je celkom vtipné si tieto strany prelistovať s istým časovým odstupom, Verte či neverte, niekedy sa na tom aj poriadne zasmejete .

Zažili ste dnes niečo výnimočné, alebo sa máte chuť vyrozprávať? Nečakajte dlho a skúste sa pohrať s myšlienkami . Zaberie vám to skutočne minimum času a vnútorný pocit bude lepší. Zabúdať by sme nemali taktiež na bezpečnosť nášho malého tajomstva. Nie každý môže byť  obsahom nášho denníka nadšený  a s našimi náladami sa v danom momente dokáže stotožniť. Odkladajme si preto svoje myšlienky niekam, kde budeme mať prístup my.  Písať si denník je ako vyhradiť si svoj priestor,  v ktorom si dokážeme zrealizovať chvíľku len pre seba.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net