Chcete dať svojmu vzťahu druhú šancu?

Please enter banners and links.

dvojica

Jeden bez druhého neviete byť, ale keď ste spolu, neustále sa hádate. Tolerancia sa vytratila a komunikácia oťažela. Napriek tomu vyhlasujete, že spolu chcete zostať. Je možné vzťah zachrániť?

Ani s tebou, ani bez teba

Ťažké je to s partnerkou, ale ešte ťažšie bez nej. Poznáte to? Veľmi dobre si uvedomujete, že takú ženu, ako je ona, už nikdy vo svojom živote nenájdete. Je krásna, múdra, navyše aj vtipná a všetci chlapi vám ju závidia. V minulosti ste si rozumeli a klapalo vám to. Potom nastalo veľa zmien, cez ktoré ste sa nedokázali preniesť. Niekoľkokrát ste sa rozišli a dali znova dokopy. Po toľkých pokusoch ste stále obaja presvedčení, že spolu chcete ostať.

Kto neriskuje, nič nezíska

S láskou je to ako s hazardom. Kto nebude riskovať, prehrá všetko. Na koho sa však Šťastena usmeje, dopraje mu spokojný život plný zážitkov a splnených želaní. Ak máte vzťah, ktorý chcete zachrániť, len smelo nazbierajte odvahu. Pevná vôľa vám i vašej polovičke pomôže na dlhej ceste, ktorá bude stáť za to. Je to ako keď staviate dom. Čím pomalšie na to idete, tým dlhšie stavba vydrží. Nepozeráte sa dopredu a neočakávate výsledok ihneď. To, čo je podstatné, je samotná práca. Spôsob, akým sa jej venujete, detaily, ktoré si všímate. Výsledkom bude kvalitný a spoľahlivý dom, kde spočiniete. Bude postavený na dobrých základoch. Nikdy si však nepovedzte: „Teraz už máme všetko. Je to hotové.“. Vzťah je živý. Musí neustále napredovať a vyvíjať sa.

Nepáči sa? Nevadí

Rozmýšľali ste niekedy o tom, prečo sa ľudia rozchádzajú? Niekedy nemajú vážny dôvod a predsa to urobia. Je to rozmar? Dalo by sa povedať, že áno, ale aj tu platí, že ak si nie ste súdení, vidia to všetci. Pokiaľ jeden druhého neposúvate vpred, ale tlačíte sa ku dnu – všetko je načisto jasné – nemá to zmysel.

Sú však páry, ktoré sú skratka iba temperamentnejšie a ich každodenné hádky nie sú ničím iným iba prejavom ich osobnosti. Takýto vzťah sa dá zachrániť. Stačí, ak sa jeden z vás zmení, pokorí, ustúpi a pozrie sa na problémy aj z iného uhlu pohľadu. Ľudia sa nemenia. Keď ľúbite, mali by ste prijať aj tie chyby, ktoré vám tak vadia. Skôr ide o to – nájsť riešenie. Pamätajte, že nikto nemá pravdu, pretože tá je individuálna. Hádky nikam nevedú. Múdrejší vždy ustúpi. Prestaňte „prikladať do ohňa“ a prestane aj druhá strana.

FOTO: pexels.com