Chce vás opustiť?

Please enter banners and links.

Možno nemáte žiadne hmatateľné dôkazy o tom, že by chcel od vás odísť, no aj napriek tomu to kdesi vo svojom vnútri cítite. Ste si nevysvetliteľne vzdialenejší, nemáte na seba chuť ako kedysi a rozhovory sa postupom času stali akousi nutnosťou. Verte, že nádej na lepšie časy nie je veľmi na mieste, radšej treba prijať realitu takú akou je. Pripravte sa na rozchod skôr, než príde; predídete tak šoku.

Ktoré prípady nám jasne naznačujú, že sa chystá zo vzťahu odísť?

 

Každý zvlášť

         Váš voľný čas už dávno prestal byť spoločný. On ho trávi (údajne) s kamarátmi a vy idete radšej von s kolegyňami než aby ste sa pokúšali rozdúchavať niekdajšiu vášeň. Možno ste sa kedysi aj pokúšali, ale bezvýsledne; buď vaše nápady na spoločný víkend odmietal, alebo vám to nikdy nevyšlo. Aj sama v tomto prípade dobre viete, že to takto do budúcna nepôjde…

 

Akoby s vami nebýval

         Na raňajky s vami nemá čas, potom je v práci z ktorej sa vracia dosť neskoro a celý unavený beží spať. Každé ráno sa opakuje scenár rovnakého dňa až máte pocit, že z vás nie je partnerka, ale len recepčná vo vlastnom byte. Na otázku kam sa chystá opäť ísť stroho odpovie, že na pracovné stretnutie. Alebo ide s kamarátmi na pivo. Alebo sa v poslednom štádiu rozpadajúceho vzťahu už ani neunúva odpovedať.

 

Vyhýba sa vám

         Má čas na svojich kolegov, súrodencov a kamarátov, len vy ste kdesi vzadu. Všetky aktivity týkajúce sa vás a vašej rodiny odkladá zo dňa na deň až kým si nakoniec neporadíte so všetkým sama. Radšej totiž odíde pomôcť svojej sestre na vidiek alebo bratrancovi. Iste ste už dávno pochopili, že sa vám vyhýba. Tak na čo ešte čakáte?

 

…sex?

         Áno, na ten si ešte spomínate. Síce matne, ale predsa len niekedy ste ho mali. Bol vášnivý, uspokojujúci a chceli ste ho pokojne aj dvakrát za deň. Všetko je to však už minulosť – dnešok patrí televízii, nude a chladnému vibrátoru. Ak sa aj odvážite na spoločný sex končí to nesústredením sa a v konečnom dôsledku nechuťou. Pokiaľ vám to nefunguje v posteli nebude to fungovať ani v iných oblastiach spoločného života čo znamená, že skôr alebo neskôr vzťah ukončíte. Prípadne si nájdete milenca aby ste samu seba presvedčili o tom, že ešte za niečo stojíte. Úprimne, takto vás to skutočne baví? Podceňovať sa iba preto, že jeho už sex s vami nebaví?

 

Nespoznávate ho

         Už v ničom ho nespoznávate. Bol iný na začiatku a je iný dnes – pozornosť voči vám pre preč, jeho humor vyprchal a zabudol prispievať na domácnosť. Zamilovali ste sa do neho preto, aký bol, nie preto akým sa stal. Je preto logické, že puto ktoré ste k nemu prechovávali, je preč spolu s jeho niekdajšou povahou. Okrem toho sa prestal zaujímať o chod domácnosti a v posledných mesiacoch ani neprispieva, a to nielen svojou pomocou ale ani finančne. Ak nájdete sama pred sebou jeden dôvod, pre ktorý to s ním ešte má zmysel, dáme svoj klobúk pred vami dolu.

 

Žiadne plány do budúcna

         Chcel s vami bývať, tešil sa na dieťa a spoločné chvíle ho tešili viac než čokoľvek iné. V súčasnosti však máte pocit, že všetky spoločné plány zahodil do pomyselného koša a ostali už len prázdne slová namiesto reálnych činov. Odrazu sa na svadbu necíti, je to ešte priskoro a… a vlastne ani poriadny dôvod nemá. Je jasné, že s vami už nepočíta.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net