Cesta k štíhlej postave

Please enter banners and links.

Pojem diéta sa často spája s nepríjemnými pocitmi odriekania. Nejeden proces chudnutia skončil bezvýsledne, ba čo viac – pridružil sa nepríjemný jo-jo efekt vďaka ktorému ženy priberajú ešte viac než predtým. Pohroma je tak na svete.

V súčasnosti sa do popredia dostáva pomerne nová proteínová diéta. Výsledky sú prekvapujúce – žiaden pocit hladu, strata váhy bez zdravotných problémov a minimálne riziko jo-jo efektu. Zdá sa, že práve proteínová diéta je tým správnym návodom na to ako schudnúť.

 

Viacero výhod

         Proteíny alebo ak chcete aj bielkoviny, sú základnou stavebnou zložkou nášho tela spolu s inými, nemenej dôležitými zložkami. Celá táto diéta je postavená na veľmi jednoduchom princípe – do tela sa prijíma viac bielkovín a naopak, menej sacharidov. Práve preto je proteínová diéta tak bezpečná a rozšírená.

Okrem toho nemáte pocit hladu pretože jete stravu prakticky normálne, len s menšími obmenami v jedálnom lístku. Navyše je spaľovaný predovšetkým tuk, a nie svalová hmota. Príjemným zistením je i to, že len minimum žien hlási obávaný jo-jo efekt. Našla sa tak účinná a pomerne rýchla metóda zhadzovania.

 

Nie pre každú

         Diéty, ako iste viete, nie sú určené pre všetky ženy. Tento fakt by ste nemali podceňovať ani pri proteínovej diéte. Ak ste tehotná, máte žlčníkové kamene, trpíte cukrovkou alebo vám bola zistená porucha príjmu potravy, vyhnite sa diétam vrátane tejto. Strata váhy by vám nemusela prospieť ale naopak, skôr uškodiť.

 

Pevná vôľa

          Na záver treba dodať, že k diétam patrí aj pevná vôľa bez ktorej to nepôjde. Zapisujte si svoje pokroky, snažte sa motivovať a myslite na to, koľko ste toho už dokázali. Namiesto odriekania sa dívajte na víziu krajšej postavy a tešte sa z každého strateného kila. Veľa šťastia!

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net