Čas pre seba

Please enter banners and links.

Popri zhone a povinnostiach máte pocit, že čas pre vás nezvýšil. Či už veríte alebo nie, partner vás za vašu obetavosť nikdy stopercentne neocení. Kým vy ťaháte domácnosť a dávate pozor na deti on je s kamarátmi na pive a dopraje si pánske jazdy. Takto by to fungovať naozaj nemalo!

 

Deľba práce

Manžel povysáva, dcéra osmaží niečo na večeru a syn cestou z mesta nakúpi na zajtra – dokonalá predstava, však? V reálnom živote si to však môžete zariadiť podobne. Chce to len toleranciu a rešpekt.
Vraví sa, že ak je spokojná matka je spokojná celá rodina. V duchu tohto hesla sa treba s manželom a deťmi rozhodnúť na delení povinností. Pokiaľ ide o partnera nemajte obavy. Zvládne potiahnuť domácnosť kým budete na nákupe, u kozmetičky alebo odídete s kamoškou na predĺžený víkend do kúpeľov mimo mesta.
Deti od piatich rokov spoľahlivo polejú kvety a dokážu po sebe upratať rozhádzané hračky. Nad osem rokov umyjú po sebe riad a donesú menší nákup v prípade, že ste na niečo zabudli. Šiestaci až siedmaci obslúžia práčku, ohrejú polotovar v mikrovlnke a zabavia sa na počítači.

 

Zväzujúce manželstvo?

Nie ste len manželkou a matkou, ale v prvom rade ženou. Ste žena. A to si musíte pamätať aj v manželstve! Nepotláčajte svoje potreby a chuť vyraziť si niekam s kamarátkou na babskú jazdu. Nedovoľte, aby vás manželstvo totálne zviazalo.
On hrá s kamarátmi počítačové hry, má čas pozerať film a neváha využiť večernú zábavu s kamarátom. Vy sa vyberte na nákup, sadnite si s kamarátkou do kaviarne na kávu a zabavte sa. Máte to dovolené.

 

Emancipovanosť…

A nepomáha vám náhodou preto, že ste jeho pomoc nepotrebovali? Sme niekedy až priveľmi moderné a emancipované. Potom sa tvárime tak, akoby sme boli superženami a pomoc hrdo odmietame. Po svadbe ste sa chceli ukázať ako dokonalá milenka, kuchárka a matka až natoľko, že si váš partner zvykol na pohodlie. Nuž, teraz ho len ťažko prevychováte…

 

Pracovné vyťaženie

Práca je našou pomerne dosť častou výhovorkou. Ospravedlňujeme ňou pred známymi a v poslednom čase aj pred sebou.
Zamyslite sa nad tým, čo vás najviac oberá o čas, plánujte si svoje povinnosti a určte si dôležitosť jednotlivých úloh. Pri značení práce v diári myslite nielen na začiatok, ale aj na ukončenie práce. Stanovený harmonogram potom dodržiavajte.

Napísala: Zuzana Šusterová
FOTO: freedigitalphotos.net