Čaro slnečných dní podpísané na našej pokožke. Naučme sa ju chrániť

Please enter banners and links.

Zima je už nenávratne preč a my si môžeme konečne povedať „Je tu leto“. Slnečné dni, opálená pokožka a svetlejšie vlasy. Tak veľmi sme sa na to tešili. Zabudnúť by sme však nemali na to, že slniečko ktoré našu pokožku sfarbuje do príjemnej opálenej, ju zároveň aj zaťažuje a to niekoľkonásobne.

 

Šoková terapia pre našu kožu

Ako sa vyhnúť nepríjemných stareckým náznakom na koži, pigmentovým škvrnám, škaredému lúpaniu a príznakom skorých vrások? Chráňme ju a to v dostatočnom predstihu. V prvom rade si musíme uvedomiť to, že naša pokožka počas zimy takpovediac odpočívala a vystaviť ju 4 hodinovému škvareniu sa na rozpálenom slnku je pre ňu vraždou a dokonalým podkladom pre tvorbu vrások.

 

Pozor s intenzitou ochranného faktoru

Po zime, by mali byť naše pobyty pod slnečnými lúčmi predlžované postupne a pomaly. Takisto, by mali byť tomu prispôsobené aj ochranné krémy a oleje, postupne sa zvyšujúcim ochranným faktorom. Ochranný faktor závisí aj od toho, kde sa opaľujete. Slnko pri slanom mori alebo v horách si vyžaduje podstatne intenzívnejší stupeň ochrany ako opaľovanie v záhrade alebo na letnom kúpalisku.

 

Urobte si  jednoduchý test pleti

Zvoliť si ochranný krém podľa typu pleti, môže byť niekedy pomerne zložité. Čo tak si spraviť úplne banálny test, ktorý nám určí aký typ pleti máme? Pred spaním si umyte tvár vlažnou vodou a nechajte ju vysušiť. Ráno si vezmite papierový obrúsok a pritlačte si ho na čelo a tvár.

Ak zostanú na obrúsku mastné fľaky, vaša pleť je mastná alebo zmiešaná( podľa intenzity). Naopak, ak je obrúsok čistý máte suchú alebo normálnu pleť. Aj takýto banálny test vám dokáže napomôcť pri voľbe správneho ochranného krému.

FOTO: freedigitalphotos.net