Buďme ako Francúzky!

Please enter banners and links.

O ženách z Francúzska je známe, že sú štíhle aj napriek drobným prehreškom ktoré si bežne doprajú. Nemajú plnšiu postavu i napriek tomu, že si zajedia plnotučný syr, sladkosti a športujú v porovnaní s nami omnoho menej. A neobmedzujú sa – doprajú si veselé debaty v kaviarničkách, obed s priateľmi a občas si neľutujú zajesť pokojne aj dva chody. V čom je ich tajomstvo?

 

Spôsob jedenia

         Francúzky si jedlo vychutnávajú všetkými zmyslami. Na rozdiel od mnohých žien držiacich diétu ony nemajú pocit viny a ani nepremýšľajú nad tým, čo si dajú na tanier. Obvykle jedávajú trikrát denne, no naložia si menšie porcie oproti nám takže sa jedlo ľahko strávi. Konzumujú veľa jogurtov a ovocia. Večerou je obvykle tanier lahodnej polievky. Na raňajky si dajú šálku kávy alebo čerstvú pomarančovú šťavu.

Nejedia veľa chleba a jedlo nekonzumujú pri TV, radšej si prestrú stôl a pokojne sa najedia vždy, keď je to možné.

 

Nápoje a výber potravín

         Mali by ste piť veľa vody a bylinkových čajov; počas jedla majte vždy na stole fľašu minerálnej alebo obyčajnej vody. Nezabudnite si dopriať pohár lahodného vínka.

Pri kúpe potravín Francúzsky dbajú na ich pestrosť, kvalitu a najmä čerstvosť pretože varia prevažne sezónne jedlá. Hotová dobrota je vždy dochutená nekonečným množstvom rôznych byliniek a korení. Francúzi vo všeobecnosti neholdujú polotovarom.

 

Ani fitnes, ani diéty

         Žena z francúzska neholduje fitnes cvikom a nie je fanatičkou do športov. Namiesto toho radšej dbá na dostatok akéhokoľvek pohybu – chodí do práce čo možno najviac pešo, venčí svojho psa aspoň trikrát denne viac ako desať minút a namiesto výťahu použije radšej schody. Navyše si dopraje chutnú odmenu iba tak v podobe horkej čokolády alebo inej dobroty.

Nechajte sa teda inšpirovať aj vy a začnite sa hýbať. Doprajte svojmu štvornohému miláčikovi dlhšiu prechádzku, choďte po schodoch najmä dohora (okrem postavy to formuje aj stehná so zadkom) a neváhajte sa poprechádzať iba tak po meste so svojimi myšlienkami.

 

Kalórie? Tie sa nepočítajú!

         O Francúzoch je známe, že nerátajú prijaté kalórie a ani sa zbytočne nevážia každý deň aby sledovali svoju váhu. Nestresujú sa jednoducho pre to, čo majú na tanieri, a radšej pomaly jedia s chuťou. Ak je dámam oblečenie o čosi tesnejšie dajú si pozor na to čo jedia v takom štýle, že si naložia menej. Rozhodne sa však lahôdok nevzdávajú a ani nedržia diéty.

 

Vzťahy s nadhľadom

         Na záver je dobré pripomenúť si, že vzhľad je odrazom duševnej pohody a nášho rozpoloženia. Mnohé z nás pripisujeme veľký dôraz vzťahom, priveľa sa trápime a niekedy sme vo vzťahu s niekým koho už ani nemilujeme. Vo všeobecnosti sú Francúzi vo vzťahoch trošku nad vecou – mnohokrát sedí v kaviarni manželka spolu s milenkou alebo jednoducho žena povie svojmu manželovi, že prišiel do jej života iný a ona odchádza. Bez stresu. Bez väčších výčitiek.

Samozrejme, že svojmu vzťahu treba pripísať istú dávku vážnosti, no netreba sa zbytočne trápiť. Vneste do života štipku francúzskeho nadhľadu.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net