Budete mať bábätko?

Please enter banners and links.

Mať bábätko je snom asi každej ženy alebo minimálne veľkej väčšiny žien. Avšak na to, aby sa táto túžba žene splnila, musí v prvom rade otehotnieť, čo v dnešnej dobe nie je až tak samozrejmé a potom je tu ešte jeden strašiak takmer všetkých žien – pôrod. Ide o prirodzenú súčasť života, ktorá však môže byť veľmi náročná a bolestivá. Preto by sa ženy mali na pôrod dobre pripraviť a ich muži by ich mali podporovať a povzbudzovať ako sa len dá.

 

Príprava je dôležitá

Milé dámy, ak patríte k tým šťastnejším, ktoré sú už v očakávaní svojho vysnívaného bábätka, nepodceňte svoju prípravu. Nemyslíme len prípravu na starostlivosť o bábätko, ale aj prípravu na pôrod. Minimálne sa o tomto dni porozprávajte so ženami zo svojho okolia, ktoré už majú pôrod za sebou. každá ho prežívala určite inak, a tak si budete môcť urobiť predstavu o tom, čo asi čakať. Ideálne však je zveriť sa do rúk odborníkom a ísť na predpôrodnú prípravu, kde sa budete na tento deň cielene pripravovať. Dozviete sa tu množstvo zaujímavých informácií, naučíte sa správne dýchať a podobne. K šetrnému pôrodu vám môže pomôcť nielen príprava, ale napríklad i pôrodnícky gél, ktorý vám môže pôrod uľahčiť. Zistite si teda vopred všetky svoje možnosti, aby ste v deň D boli pripravené.

 

Páni, myslite na svoje partnerky

Hoci tehotenstvo a pôrod sú celé na pleciach žien, aj páni môžu svojim partnerkám pomôcť. V prvom rade ide o psychickú podporu, keď ju budete povzbudzovať v tom, že pôrod zvládne. Mnohé ženy ocenia i prítomnosť partnera na pôrodnej sále, pretože sa cítia istejšie. Milí páni, ak z toho máte obavy, myslite na to, že vaša partnerka to bude mať oveľa ťažšie a na výber teda nemá. Prekonajte sa teda a buďte pri nej aj v tých najbolestivejších chvíľach pôrodu. Po pôrode sa o ňu poriadne postarajte, prineste jej krásne kvety alebo ju obdarte darčekom. Ideálne je niečo trvácne, čo bude vašej partnerke i vám pripomínať taký dôležitý deň akým je narodenie vášho vytúženého dieťatka. Vhodnou voľbou sú napríklad šperky. Či už zvolíte luxusné diamantové náušnice alebo strieborný náramok či zlatý prsteň. Verte, že vďaka zážitku s akým bude tento dar spojený bude tento šperk pre vašu partnerku jedným z najobľúbenejších.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com