Bolestivé kŕče počas menštruácie? Preč s nimi

Please enter banners and links.

Bolestivá menštruácia, odborne nazývaná aj dysmenorea nadväzuje na ďalšie problémy ktorým sa hovorí predmenštruačný syndróm (PMS). Bolesti v podbrušku, zápcha, bolesť svalov a hlavy, to všetko s ňou úzko súvisí a týmito príznakmi trpí žiaľ väčšina žien. Ako sa tejto nepríjemnej bolesti vyhnúť alebo ju prinajmenšom zmierniť?

 

Nie je tabletka ako tabletka

Na trhu sa do pozornosti uvádzajú druhy liekov určené výlučne na bolesti pri menštruácii. Je však viac než isté, že ženám ktoré trpia počas svojich dní naozaj intenzívnymi bolesťami tieto tabletky zabrať nemusia. Už samotný lekári týmto ženám odporúčajú užívať brufen, ktorý im bolesti stlmí. Veľa žien ho však užíva nesprávne.

Tabletka proti bolesti by sa mala začať brať už hneď pri prvých príznakoch. Ak viete že vás tieto bolesti potrápia zakaždým počas vašich dní, začnite užívať brufen hneď na začiatku menštruácie s časovým odstupom. Nebojujte so svojou bolesťou, lebo ak ste ešte nevedeli, tá spôsobuje sťahovanie svalov a vaša maternica je tak vystavená zdravotným ťažkostiam.

 

Čaje a teplo

Ak už patríte medzi zástankyne prírodných liečiv a tabletky vám veľa nehovoria, siahnite po liečivých čajoch ktoré si dokážete namiešať aj sama. Napríklad 30 g drvenej sušenej vňate záhradného majoránu naložíme na jeden týždeň do litra kvalitného bieleho vína a  pri bolestivej menštruácii ho pijeme denne a to 1-2 šálky. Tento nápoj je na kŕče pri menštruácii hotovým elixírom.

Siahnite taktiež po horúcich obkladoch ktoré si prikladajte na podbruško. Svoju stravu by sme mali obohatiť o vitamín B6, horčík a zinok už týždeň pred začiatkom menštruácie. Porazte bolesti a vyhnite sa tak zbytočnému utrpeniu počas vašich dní.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net