Bolesť v našom tele súvisí s našimi emóciami

Please enter banners and links.

bolesť

To, že psychika pôsobí na náš celkový zdravotný stav, vieme už dávno. Existujú zdroje, ktoré majú podložené dôkazy. Čo to teda znamená, ak nás neustále pobolieva krčná chrbtica alebo chodidlá?

Pozrieť sa na problém aj z iného uhla

Môžeme byť zdraví ako rybičky, ale aj napriek tomu pociťujeme ostrú pichľavú bolesť v oblasti krčnej chrbtice. Každý pohyb  a otočenie hlavou spôsobuje stony a neschopnosť dostať hlavu na požadovanú stranu. Niekedy to trvá iba pár dní či hodín a inokedy celé týždne. Je pravda, že veľa závisí od nášho držania tela a nesprávnych návykov. Pokiaľ máme zamestnanie, kde sa vyslovene vyžaduje mať hlavu v predklone alebo dlhodobo pracujeme s počítačom – prejaví sa to aj na krčnej chrbtici, ktorá časom začne nepríjemne bolieť.

Zistilo sa však, že krčná chrbtica je úzko spätá s naším myslením a prijímaním ľudí, ktorí ovplyvňujú náš život. Aby problémy zmizli alebo sa aspoň zmiernili, je potrebné s pochopením a úctou prijať názory ostatných. Sme ľudia. Každý je iný. Občas cítime krivdu a vtedy to doslova bolí.

Nakladáme si na plecia starosti

Naše plecia a ramená nás zvyčajne rozbolia v ťažkých životných situáciách. Stačí, ak zmeníme zamestnanie alebo sa situácia v rodine začne vyvíjať úplne opačným smerom a už pociťujeme tiaž. Nie nadarmo sa hovorí, že toho máme veľa naloženého na pleciach. Treba si uvedomiť, že na všetko treba čas. Práve ten dokáže vyriešiť veľa vecí za nás. Najmä sa nezapodievajme problémami iných ľudí. Nič sa nestane, ak nevieme pomôcť každému. Od toho tu nie sme.

Nohy nás ponesú

Trápia vás bolesti kolien? Problém sa objavuje vtedy, ak pociťujete strach. Zmeny a neistá budúcnosť spôsobujú, že ste stále zadumení, strnulí a neustále trváte tvrdohlavo na svojom názore. Neústupčivosť rezonuje celou bytosťou. Pokiaľ popracujete na tejto svojej vlastnosti, bolesti kolien môžu úplne pominúť. Dokonca aj  zhrubnutá koža na prstoch dolných končatín signalizuje, že sa neviete tešiť zo svojich úspechov a skúseností.

FOTO: pexels.com