Bolesť naša každodenná

Please enter banners and links.

pexels-photoDosiahnuť v dnešnej dobe pracovné úspechy nie je vôbec jednoduché. Veď v každej práci od nás očakávajú nadľudské výkony, ktoré sú často nedostatočne odmenené. Ak vás ani nízke ohodnotenie neodrádza od snahy pracovať čo najlepšie, ale bránia vám v tom bolesti, tak nezúfajte, pretože existuje pomoc aj pre vás.

 

Typy bolesti

Existuje mnoho typov bolestí, ktoré sa líšia intenzitou, frekvenciou a tým, čo zasahujú. Medzi najbežnejšie určite patria bolesti hlavy až migréna a bolesti chrbtice, ktoré sú často spôsobené hlavne sedavým zamestnaním a neaktívnym životným štýlom. Typy liečby bolesti sa samozrejme líšia podľa toho, čím je bolesť spôsobená a akú časť tela zasahuje.

 

Bolesti chrbta

V prípade, že patríte k málo aktívnej skupine ľudí, ktorí veľkú časť dňa presedia „na zadku“, určite by vám pomohlo pri zmierňovaní bolesti chrbta začať cvičiť. Skúste ísť na to postupne – začnite kratšími prechádzkami, ktoré budete predlžovať, prípadne prejdete na beh alebo si doprajte aspoň raz za týždeň nejaké cvičenie – napríklad pilates. Už čoskoro uvidíte, že vaše telo bude spokojnejšie a bude vás menej bolieť.

Na chrbát má však obrovský vplyv aj posteľ, na ktorej spávame. Preto si určite doprajte kvalitný matrac na mieru, ktorý bude presne vyhovovať požiadavkám vášho tela. Ak sa totiž dobre vyspíte, je menej pravdepodobné, že vás bude niečo bolieť.

 

Neuropatické bolesti

K ďalším typom bolesti patria i neuropatické bolesti, ktoré súvisia s poškodením nervov a často im predchádza mravenčenie v končatinách. Tieto neuropatické bolesti sa často vyskytujú u pacientov s diabetom, no i tie sa dajú riešiť. V prípade, že nimi trpíte, vyhľadajte odborníka, ktorý vám naordinuje liečbu bolesti presne na mieru.

Kedy vyhľadať lekára?

Je jasné, že ak vás pobolieva noha, pretože ste si ju včera nešikovne udreli, nemusíte hneď vyhľadať lekára. Ak vás však nejaká bolesť trápi dlhodobo alebo je neznesiteľná, tak je určite na mieste vyhľadať lekára, ktorý vám s liečbou bolesti bude vedieť pomôcť. Takáto cielená liečba bolesti je oveľa účinnejšia ako to, keď si „hala-bala“ kupujete v lekárni tabletky proti bolesti. Všímajte si teda signály svojho tela a neignorujte bolesť, ale bojujte s ňou.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com