Bez partnera?

Please enter banners and links.

Kedysi speváčka Ingola spievala o tom ako sa teší z toho, že je slobodnou. Dnešné ženy si však svoj život bez partnera akosi nevedia užívať a fixujú sa iba na jediný cieľ – niekoho si nájsť. Viete sa baviť aj bez opačného pohlavia, alebo naopak neviete byť ani chvíľu free?

 

Čoraz viac slobodných

            Aj keď máte pocit, že všade navôkol vidíte zamilovaných vedzte, že je čoraz viac ľudí zaspávajúcich v prázdnej posteli. Podľa psychológov vnímame single život na jednej strane ako životný štýl, no na strane druhej nechceme byť večne slobodnými. Po partnerovi sa začíname obzerať v čoraz vyššom veku, keď je už často neskoro; tí správny sú ženatí a vám zostal zvyšok. Narýchlo sa uchýlite k prvému sympatickejšiemu mužovi, no po čase to medzi vami prestane fungovať a vy opäť zostanete slobodnou. Tentoraz aj s vráskami navyše a možno aj s dieťaťom o ktoré sa treba postarať.

 

Pátranie…

            Ak patríte do skupiny žien, ktoré len z ťažkým srdcom zostávajú samé, pátrajte. Chodievajte na večierky, oslavy, svadby, pracovné stretnutia a navštevujte kaviarne či galérie. Nesmiete chýbať na žiadnom podujatí aj za cenu, že by bolo nudné. Pre tie menej smelé alebo viac časovo vyťažené sú určené online zoznamky a rozličné agentúry venujúce sa zoznamovaniu slobodných ľudí. Ak napriek tomu, že túto formu spoznávanie poniektorí odsudzujú, nenechajte sa odradiť. Zaregistrujte sa, spoznávajte, píšte si s viacerými a časom uvidíte. Veď napokon stále platí, že je viac slobodných mužov ako žien – niekto sa teda nájsť musí.

         Učenie feng šuej zas radí všetkým slobodným ženám urobiť vo svojom živote miesto pre muža, a to doslovne. Síce ste sama, no vyhraďte poličku v kúpeľni pre muža, pár políc v skrini, usteľte posteľ pre dvoch a všetky veci po expartneroch konečne vyhoďte. Vraj práve iba takto môže do vášho života vstúpiť nový muž.

 

Sloboda…

            Neviete si už dlhší čas nájsť partnera alebo ste sa práve stali slobodnou a neviete čo so životom? V každom prípade sa nevrhajte ihneď do nového vzťahu, radšej si vychutnajte pár mesiacov slobody – nakupujte, robte si radosť a pokojne doma chodievajte v rozťahaných teplákoch. Sloboda má však aj iné obrovské výhody; cela kúpeľňa je iba vaša.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net