Bez knihy ani na krok

Please enter banners and links.

Opäť je to tu. Zase jeseň a o chvíľku zima. Tma je už o piatej, ba možno i skôr. Ale čo robiť v takéto chladné a sychravé večery? Na prechádzku pri mesiačiku to už asi nevyzerá, takže treba vymyslieť niečo lepšie. Žeby televízia? No to snáď nie. S takou ponukou programov akú máme možnosť vidieť v súčasnosti veľký úspech nezožne. A tak prichádza na rad veľmi obľúbená činnosť pre ľudí všetkých vekových kategórií – čítanie kníh.

Možno aj vy patríte ku skeptikom a myslíte si, že čítanie je už „out“. Ale čo môže byť „out“ na tom, že sa ponoríme do úplne iného sveta, kde môžeme prevetrať svoju fantáziu a predstavivosť? Môžeme žiť životy veselých ale i tragických hrdinov. Môžeme precestovať celý svet a navštíviť aj vesmír či svety vymyslené. Toto v žiadnom prípade nie je nemoderné. Veď nie je nič lepšie ako sedieť s knihou v ruke za oknom, keď vonku prší a fúka vietor. K tomu ešte svit sviečok a teplý čaj a dokonalá idyla je na svete.

Veľa ľudí je stále obrovským fanúšikom čítania aj v súčasnosti. A nečítajú len po večeroch, ale čítaním vypĺňajú každú voľnú chvíľku. Je to krásne, ale nie je to až také jednoduché, pretože nosiť so sebou neustále knihy je fakt namáhavé. A práve pre takýchto čitateľov už v súčasnosti existuje skvelá vec – elektronická čítačka kníh. Vďaka tomuto výdobytku modernej doby môžete mať aj vy svoje obľúbené knihy neustále so sebou. Tieto prístroje sú ľahké a veľmi praktické. Navyše ak máte čítačku, nenosíte so sebou len jednu knihu ale hneď niekoľko. A tak si môžete hocikedy čítať práve takú knihu, na akú máte náladu.

Práve v dnešnej modernej dobe si už čítačky našli pevné miesto vo svete. Využívajú ich hlavne študenti, ktorí vďaka nim nemusia nosiť so sebou niekoľko stostranové učebnice či skriptá a navyše majú so sebou i svoje obľúbené diela svetovej literatúry.

Pre fanúšikov čítania sú teda čítačky skvelou vecou. Majú svoje knihy neustále so sebou, vo výbornej kvalite. Avšak jedna vec čítačkám chýba. Je to vec, ktorú množstvo ľudí miluje nadovšetko. Je to proste vôňa knihy. Táto aróma je tak jedinečná a obľúbená, že sa už predáva aj v spreji. Takže je tu riešenie aj na túto jedinú chybičku krásy. Môžete si kúpiť vôňu knihy v spreji alebo jednoducho mať doma aj klasickú knihu, ktorá vám túto vôňu kedykoľvek pripomenie.

No nie je dôležité kde čítame alebo ako a čo čítame. Hlavné je, aby sme si rozvíjali svoju slovnú zásobu a fantáziu. A tak nezabúdajme na skvelých autorov, či už starších, ale aj tých súčasných. Majú nám totiž čo ponúknuť. A vďaka nim budú aj chladné a smutné večery, či cestovanie o niečo zaujímavejšie a príjemnejšie.

PR článok

Foto: Maggie Smith