Bazénom proti horúčavám

Please enter banners and links.

Hoci práve vonku nie je 30 stupňov Celzia, určite máme všetci v čerstvej pamäti nedávne horúčavy, ktoré nás v tomto období mierne zaskočili a iste nás v lete takéto tropické horúčavy ešte čakajú. A čo je najlepšie riešenie na horúčavy? Stopercentne sú to bazény.

O bazéne sníva azda každé dieťa, ale aj veľké percento dospelých. Veď čo je krajšie ako si v lete na záhrade ľahnúť na lehátko s chladeným nápojom v ruke a keď nám bude teplo, ísť sa ovlažiť do bazéna? Je to krásny sen, ktorý je v súčasnosti aj ľahko realizovateľný.

Ak máte obmedzené finančné možnosti a viete, že veľký zapustený bazén nezvládnete zaplatiť, tak sa spoľahnite na menšie varianty, v ktorých si síce príliš nezaplávate, ale osviežia vás dokonale. Môžete si vybrať malé nafukovacie bazény, ktoré sú veľmi vhodné pre malé deti, pretože vody tu bude naozaj málo a nevznikajú tak nejaké veľké riziká.

Ak sa však chcete ovlažiť aj vy, tak si môžete vybrať nadzemný bazén, ktorý sa dá napríklad na zimu poskladať a odložiť. Tieto bazény sú dostatočne veľké pre pár ľudí, ktorý sa chcú len „vyčvachtať“ vo vode.

Ak už budete mať bazén akýkoľvek, vždy sa musíte o vodu v ňom starať. Bazénová chémia zabezpečí, že nebudete musieť vodu meniť príliš často. Máte na výber veľa možností, či už ide o chlórovú alebo bezchlórovú dezinfekciu, látky na stabilizáciu tvrdosti a pH vody, či prostriedky proti riasam. Vďaka nim si budete svoj bazén užívať ešte viac a oveľa bezpečnejšie.

Aj keď budete používať prostriedky na úpravu vody, nezabudnite, že predsa len raz za čas vodu treba vymeniť. Dávajte si však pozor aby ste do takejto čerstvej vody neskočili rozhorúčený, pretože je pravdepodobné, že budete napúšťať vodu studenú a takýto šok môže byť nebezpečný. Vždy radšej počkajte kým slnečné lúče vodu vyhrejú na prijateľnú teplotu a až potom sa choďte okúpať.

Ak sa vám myšlienka bazénu zapáčila, no nemáte si ho kam dať alebo nemáte ani na menší bazén, tak máte ešte jednu možnosť osvieženia v horúcom letnom počasí, skočte si jednoducho do vane alebo si dajte studenú sprchu, iste vás to dobre naštartuje.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net