Baleríny či lodičky?

Please enter banners and links.

ID-100167328Každé ráno máte dilemu, čo si obuť? V jednej ruke baleríny v druhej vysoké lodičky? Nakoniec zvíťazí nízky opätok, veď dnes sa aj tak veľa nachodíte a večer vás budú bolieť nohy. Ruku na srdce dámy, koľké z vás sa pravidelne ocitajú v podobnej situácii?

Nuž pravda je však taká, že nech sa na to opýtate akéhokoľvek muža, dostanete vždy rovnakú odpoveď. Vysoké lodičky. A majú pravdu. Je jedno, či ste štíhla alebo vás zdobí pár kíl navyše, vysoké opätky z vás urobia bohyňu. Krásne opticky predĺžia a zoštíhlia nohy. Nižšie dámy dostanú pár centimetrov navyše a hneď ste ako modelka z titulky módneho časopisu.

Áno, vieme. V lete sú nohy namáhané oveľa viac ako v zime. Opúchajú a vystupujú vám žily. Preto víťazia baleríny. Sú nízke, pohodlné, noha si v nej ľahšie nájde svoje miesto ako v lodičke. Avšak pozrite sa do zrkadla až vtedy, keď ste celá oblečená a prichystaná do práce. V konečnom dôsledky baleríny absolútne deformujú nohu, rozkysnuté chodidlo v nej kazí celkový dojem z vášho outfitu. Oblečiete si krásne nové námornícke šaty a k tomu nízke topánky. Úplne zle! O to horšie pre ženy, ktoré nosia pár kíl navyše. V tomto prípade vám ich opticky ešte viac pridá. Toto predsa nemôžete chcieť.ID-100149854

Nehovoriac o tom, že balerínam už dávno odzvonili časy najväčšej slávy a vyšli z módy. Kúpte si dva až tri páry naozaj kvalitných kožených lodičiek. Ideálne jedny čierne, béžové a nejaké vo vašej obľúbenej farbe. Tie skombinujete naozaj so všetkým. Môžete si ich obuť k šatám, sukni či k nohaviciam. Naučíte sa v nich doma chodiť a v práci budete za hviezdu. Kožené sa vám ľahšie prispôsobia na nohu. Ak by aj tak vznikli otlaky, tak sa v práci prezujte.

Ak sa aj napriek všetkému neviete vzdať nízkych opätkov, poobzerajte sa radšej po mokasínach. Momentálne sú veľmi trendy lakované s malými strapcami vpredu. Môžu predstavovať ideálnu a originálnu náhradu za baleríny.

FOTO: freedigitalphotos.net