Autom na dovolenku

Please enter banners and links.

Ako sme už v jenom z našich článkov spomínali na dovolenku sa môžete vybrať na vlastnú päsť – autom. Zvyčajne na takúto dovolenku idete bez toho aby ste si čokoľvek vopred objednali, ale existuje aj možnosť dopredu si zarezervovať pobyt bez jedla, prípadne aj s plnou penziou a samostatne sa tam len dopravíte. Ale je takéto cestovanie výhodné?

Ak máte dobré auto, tak si môžete pokojne trúfnuť na to, ísť na takúto dovolenku. Ale pozor ak nie ja vaše auto v perfektnom stave, tak sa vám na ceste môžu stať aj nejaké nepríjemnosti. Preto si vždy ešte doma dajte auto skontrolovať skúseným mechanikom a nebolo by zlé ani dať si nové pneumatiky od pneudom.sk.

Ak teda vaše auto vyhovuje a je pripravené na cestu, tak sa smelo môžete pustiť na dovolenku. Nezabúdajte však ani na skontrolovanie potrebných dokladov – či už od auta alebo vlastných. Pribaľte si na cestu aj cestovné poistenie, ktoré určite nebude problém vybaviť. Dôležité je si vopred aj zameniť peniaze krajín cez ktoré pôjdete, pretože vás môžu prekvapiť niektoré poplatky. Ale aj o tých sa môžete dopredu dozvedieť, ak si niečo prečítate.

Ako je to teda s tou výhodnosťou cesty na vlastnú päsť? Ak chcete ísť len sami s partnerom, tak vás cesta asi vyjde drahšie ako keby ste šli autobusom, avšak pri ceste autom si môžete zastaviť kdekoľvek chcete. Na druhú stranu si neoddýchnete, pretože musíte šoférovať a aj keby ste sa pri šoférovaní striedali, tak budete veľmi unavení.

Naopak, ak sa na dovolenku chystáte ako partia 4 ľudí alebo pri väčšom aute aj viacerých, tak sa cena cesty autom naozaj vyplatí v porovnaní s autobusom a navyše pri takom počte ľudí sa môžete pohodlne striedať každú hodinu a nikto nebude unavený a jazda bude bezpečná.

Obmedzujúcim faktorom pre cestu na dovolenku autom je vzdialenosť. Napríklad do takého Grécka budete cestovať veľmi dlho. No aj Chorvátsko nemusí byť najbližšie – napríklad taká obľúbená Makarska je dosť ďaleko. Ale ak sa vydáte na sever Chorvátska alebo do Talianska, tak tam budete za pár hodín.

Pri balení sa na cestu sa snažte šetriť miesto, veď určite už máte skúsenosti s tým, že sa na dovolenku nabalíte a veľkú časť vecí ani nebudete potrebovať. Preto ak si chcete oddýchnuť nechajte doma mobil aj počítač a zabudnite aj na šperky a štýlové titánové hodinky. Ak by sa vám náhodou stalo to, že by vám vykradli auto, tak by ste prišli o nemalý majetok.

Nech už teda pôjdete kamkoľvek, jazdite hlavne opatrne, nech sa v šťastí vrátite domov.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net