Asistenčné služby vám pomôžu najmä pri ceste do zahraničia autom

Please enter banners and links.

Každá cesta do zahraničia má iný účel. Či už cestujete sám, alebo spolu s rodinou, na každej ceste na vás striehnu riziká, proti ktorým by ste mali byť poistený. V rámci povinného zmluvného poistenia vám môžu byť poskytnuté aj asistenčné služby, ktoré vás pri jazde autom do zahraničia v prípade potreby zachránia.

Čím ďalej, tým viac Slovákov sa v zime vyberá za lyžovaním aj mimo Slovenska. Najčastejšou destináciou sú Alpy, ktoré sú rajom nielen pre aktívnych lyžiarov. Krásne prostredie a veľké množstvo zjazdoviek či hotelov vám zaručí pokojný víkend s rodinou.

Alpy sa tiahnu cez niekoľko krajín, ako sú Rakúsko, Švajčiarsko, Francúzsko, Taliansko, Nemecko, Lichtenštajnsko a Slovinsko. To vám ako tým, ktorí sa do Álp chystajú, dáva niekoľko možností, kam sa vybrať. V každej krajine sa nachádzajú lyžiarske strediská, ktoré vám poskytnú dokonalú starostlivosť.

 

Slováci lyžujú v Rakúsku

Ak sa povie krásne prostredie, sneh, lyžovanie na úrovni, každému Slovákovi sa určite vybavia práve rakúske Alpy. Práve tam nájdete najlepšie lyžiarske strediská a hotely, odkiaľ sa doslova na skok dostanete na svah. Jedným z najlepších stredísk, ktoré je známe nielen pre Európanov, je určite Ski Arlberg.

Na tomto mieste sa nachádza niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek, kde si na svoje prídu nielen lyžiari, ale aj snowboardisti, ktorí sem každý rok prichádzajú, aby si vyskúšali náročnosť svahov. V blízkosti tohto strediska sa nachádza niekoľko hotelov, pričom niektoré z nich sa nachádzajú ani nie pol kilometra od strediska Ski Arlberg.

 

Najväčšie stredisko vo Švajčiarsku

Keďže sa Alpy tiahnu cez niekoľko krajín, nemusíte navštíviť len dobre známe Rakúsko. Ak sa pozriete na rebríčky najlepších lyžiarskych stredísk, najväčšie zastúpenie má Švajčiarsko. Aj keď sa vám to môže zdať vzdialené, práve tam nájdete oddych, ktorý hľadáte, a strediská, ktoré navštevujú aj známi ľudia.

Vo Švajčiarsku dovolenkujú aj domáci, čo svedčí o bohatom a kvalitnom cestovnom ruchu. Ten zabezpečujú najmä lyžiarske strediská, pričom medzi najznámejšie patrí Zermatt, ktorý je najväčším aj v celej Európe. Celá rodina si tu môže prísť na svoje, pričom dôležité je vedieť, že do väčšiny stredísk, ako aj Zermattu, sa nedostanete autom. Pohybovať po nich sa môžete vlakom alebo lanovkou. Samozrejmosťou sú hotely v tesnej blízkosti strediska, aby ste tak mali lyžovanie doslova na skok.

 

Rodinné prostredie v Taliansku

Ak chcete zažiť typickú rodinnú atmosféru, určite navštívte talianske Alpy. Okrem nej tam nájdete aj menšie ceny za skipassy a takisto menej preplnené zjazdovky. Práve v blízkosti Švajčiarska sa nachádza údolie s niekoľkými lyžiarskymi strediskami. Najdlhšia zjazdovka v Európe sa začína na Malom Matterhorne, ktorá je súčasťou už spomínaného švajčiarskeho Zermattu, a platí tu spoločný skipass.

Breuil-Cervinia je najvyššie položené stredisko v Taliansku, pričom zjazdovky, ktoré sa tu nachádzajú, majú najväčšie prevýšenie. Zaujímavosťou je, že sa tam môžete vybrať v letných mesiacoch, keďže práve vtedy sa tam začína ľadovcová sezóna. Aj v lete tak zažijete plnohodnotnú rodinnú lyžovačku.

 

Dobre známe francúzske Alpy

Žiadnemu lyžiarovi nie sú cudzie ani lyžiarske strediská vo Francúzsku. Práve tam môžete navštíviť najväčší lyžiarsky areál na svete, a to 3 Údolia. Nachádzajú sa tam zjazdovky, ktoré ponúkajú dokonalý relax nielen pre lyžiarov, ale aj snowboardistov a bežkárov. Ceny skipassov nie sú vysoké, a tak si môžete vychutnať víkendový pobyt s rodinou bez väčších finančných ťažkostí.

 

Najlacnejšie lyžovanie v Nemecku

Tie určite nezažijete v Nemecku. Práve v nemeckých Alpách totiž zažijete najlacnejšie lyžovanie. To ale neznamená zníženú starostlivosť o vás. Kvalitný víkendový pobyt ponúkajú v penziónoch, ktorých úroveň sa približuje mnohým hotelom. Takmer všade sú lyžiarske strediská určené nielen jednotlivcom, ale aj rodinám s deťmi. Práve tie tam môžu zažiť nezabudnuteľné zážitky.

 

Cestovanie do Álp autom

Ak sa na takúto lyžovačku do zahraničia vyberiete autom, prihodiť sa vám môže čokoľvek. Môžete si byť istý, že vaše auto je kvalitne pripravené aj na dlhšiu jazdu, no práve keď to nečakáte, môže sa vám na cestách niečo stať. Presne pre takéto prípady je výhodné mať asistenčné služby, ktoré si môžete pripoistiť k PZP alebo havarijnému poisteniu.

 

Štandard alebo nadštandard

Každá poisťovňa má iné balíky služieb, pričom každý obsahuje niečo iné. Limity sú ovplyvnené viacerými faktormi, ako napríklad tým, kde k poruche vozidla prišlo. Je dôležité aj to, či si platíte za štandardný typ služieb alebo nadštandard. Najčastejšie však asistenčné služby obsahujú privolanie cestnej služby v prípadoch poruchy alebo nehody vozidla. V rámci asistenčných služieb vám môže byť poskytnutá aj náhradná doprava na miesto vášho bydliska alebo pomoc pri strate kľúčov od vozidla.

 

Limity pri asistenčných službách

V prípade potreby musíte zavolať na linku asistenčných služieb svojej poisťovne. Tá vám následne poskytne pomoc. Vždy si ale overte, čo všetko váš balík asistenčných služieb obsahuje a v akom rozsahu. Niektorá poisťovňa vám totiž neposkytne náhradné auto alebo ubytovanie, ak sa vám v zahraničí pokazilo auto, ak jeho oprava nebude trvať viac ako dve hodiny. Niekde majú opravu vozidla limitovanú na 8 hodín a až potom vám môže byť poskytnuté náhradné ubytovanie.

Pri ceste do zahraničia, najmä ak sa tam chcete dostať autom, je vhodné mať asistenčné služby. Na cestách nikdy neviete, čo môžete očakávať, a v mnohých prípadoch nemusíte byť vinníkom ani vy, no škoda na aute môže pre vás znamenať finančné problémy. Preto ak ste v zahraničí, viete, na koho sa máte v takých prípadoch obrátiť.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com