Arganový olej

Please enter banners and links.

Argan-Oil-Health-Benefits-Uses-and-ProductsVzácny arganový olej rozmazná vašu pokožku, dokonale sa postará o vašu pleť a pokiaľ zakúpite aj arganový olej určený na vnútorné použitie, oživí aj viaceré zabehnuté recepty. Budete tak patriť k ženám, ktoré si ho nevedia vynachváliť a už by ho za nič iné nevymenili.

 

Pravý arganový olej

Najlepší arganový olej je, samozrejme, prírodný. Čistý arganový olej je bez zbytočných prímesí, takže jeho zloženie bude obsahovať len jednu jedinú zložku, a tou je samotný olej. Ak nájdete v zložení aj iné zložky, nejde už o úplne prírodný arganový olej.

Kvalitný vonia lahodne, príjemne, má jemný orechový podtón. Keď je jeho vôňa prisilná alebo sa zdá byť umelá, prípadne nevonia vôbec, máte v rukách umelo upravovaný arganový olej. Je tiež možné, že svoju vôňu stratil znehodnotením. V každom prípade, netreba ho kupovať a nájsť inde lepší.

Čo sa týka farby, arganový olej je bledo svetložltý, drobný sediment nie je závadný pretože sa mohol vytvoriť spôsobom výroby. Pravý arganový olej sa nelepí a je balený spravidla v sklenenej fľaštičke. Plastová mu uberá na kvalite.

 

Arganový olej v kuchyniargan-oil1

Zbožňujete chuť orieškov? Ak áno, zaiste oceníte práve použitie arganového oleja v kuchyni, kde nájde svoje miesto napríklad pri príprave múčnikov do ktorých potrebujete orechy. Zvýrazní ich chuť a nahradí tak doteraz používaný olej. Okrem toho ho gazdinky vedia využiť aj pri príprave niektorých šalátov a omáčok.

V kuchyni používajte vždy len arganový olej určený na vnútorné použitie.

 

Využije ho každá žena:

  • – výrazne pomáha pri ekzémoch a rôznych kožných ochoreniach, dokonca zmierňuje aj príznaky psoriázy;
  • – vyživuje a posilňuje vlasy, pomôže aj pri rozštiepených končekoch;
  • – pomôže pri probléme s lupinami;
  • – ošetruje pokožku tehotných žien (pokožka je pružnejšia, lepšie zvládne zmeny váhy);
  • – je vhodný pre všetky typy pleti vrátane pleti staršej (regeneruje pleť, udržiava mladistvý vzhľad pretože zjemňuje vrásky);
  • – pomáha aj mastnej pleti lebo znižuje tvorbu prebytočného mazu;
  • – lieči podráždenia pokožky a zápaly pokožky;
  • – je vhodný aj pre batoľatá a malé deti ako náhrada za detské olejčeky.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: google.com