Aloe vera – lekár (nielen) v lete!

Please enter banners and links.

Aloe vera je známym prírodným liečiteľom. Gél, ktorý sa nachádza v listoch celolistej aloe, obsahuje až 75 známych prvkov – množstvo minerálov, vitamínov, enzýmov, proteínov, polysacharidov a biologických stimulátorov. Táto zázračná rastlinka pochádza z Afriky a už starí Egypťania poznali jej silu – svedčia o tom mnohé primitívne maľby. Bola nástrojom krásy a večnej mladosti faraónov i faraóniek.

Anestetikum i skrášľujúci prostriedok

Aloe vera má množstvo pozitívnych účinkov – len máloktorá rastlina sa vyrovná okruhu jej pôsobenia. Výťažky z nej sú vhodné aj na veľmi citlivú pokožku, keďže vo veľkej miere ukľudňuje a zmierňuje podráždenie či dokonca bolesť. Okrem toho má hojivé účinky, pôsobí protizápalovo, zbavuje telo toxínov a odstraňuje vrásky. Gél s výťažkami tejto rastliny je mimoriadne vhodný najmä v lete, keď odhaľujeme čerstvo oholené a dokonalé nohy a netúžime po žiadnom náznaku podráždenia, upokojuje pokožku keď sa spálime, ale aj v prípade, že nás uštipne hmyz. Aloe vera pôsobí aj na aknóznu pleť, no i pri rôznych alergiách, ekzémoch, psoriáze, striách, modrinách, preležaninách a zápaloch kože. Výborne pôsobí aj na vlasy, ktorým dodáva hebkosť a lesk.

Aloe vera – na vonkajšie i vnútorné použitie

Aloe vera sa dá užívať aj vnútorne – pomocou výživových doplnkov. V takom prípade môže mať ešte aj detoxikačný účinok, zvýšenie znášanlivosti fyzickej a psychickej záťaže a posilnenie imunity. Celolistá aloe nachádzajúca sa vo forme gélov, krémov, mydiel a šampónov (napr. rada Herbal Aloe od Herbalife) ukľudňuje podráždenú pokožku, dodáva jej dostatok hydratácie a je vhodná aj pre citlivejšie typy pokožiek, keďže poskytujú úľavu od podráždenia. V kombinácii so shea butter, harmančekom a nechtíkom vyživuje pokožku do hĺbky a poskytuje uvoľnenie popraskanej koži.