Please enter banners and links.
Často sa stretávam s nerozhodnosťou, či sú vhodné gélové nechty, alebo akrylové nechty. No treba si uvedomiť, že každé nechty sú iné. Jedny sú príliš mastné, iné zas tenké ako papier, niektoré sú krásne pevné a iné zas pevné no lámavé. Preto nieje možné povedať, že gélové nechty sú dobré a akrylové nie, alebo naopak. Každý tip nechtov je iný a pri predĺžení je preň vhodný iný materiál.
Kedy modelovať akrylové nechty?
Najprv si povedzme čo to vlastne ten akryl je a aké má vlastnosti. Akrylovú hmotu na nechty si vytvoríme pomocou akrylu, ktorý je predávaný ako prášok a acrylic liquidu, ktorý zabezpečí stvrdnutie hmoty. Akryl schne na vzduchu, takže UV lampu vôbec nepotrebujete. Po vytvrdnutí sú akrylové nechty pevné no menej pružné. Z toho dôvodu sú vhodnejšie pre ženy, ktoré zaťažujú svoje nechty viac. Akrylové nechty môžete modelovať na pevné a zdravé nechty, no nezabudnite použiť primer na nechty. Ten sa postará o čo najlepšie priľnutie akrylu k nechtom.
Akrylom môžete predlžovať na tipy, ale i na samolepiacu šablónku. I pre akrylové nechty platí, že akryl sa nesmie dotýkať nechtovej kožičky a nanáša sa na prebrúsený necht potretý primerom. Samozrejme ani tu nesmieme zabudnúť na C-oblúk. Nechty bez neho sa skôr zlomia. Všetko, čo potrebujete na akrylové nechty obsahuje sada na akrylové nechty, ktorá je od tých gélových lacnejšia aj preto, že nepotrebujete UV lampu.
Kedy sú vhodné gélové nechty?
Predlžovanie nechtov UV gélom sa robí pomocou UV gélu, ktorý tvrdne v UV lampe. Bez tejto lampy vám gél nevytvrdne. UV gél sa nanáša rovnako na prebrúsené a odmastené nechty, na ktoré sme nalepili tipy na nechty, alebo nasadili šablónku. Aby nechty boli chránené pred plesňami použite na prírodný necht rovnaký primer ako na akrylové nechty. Tento primer netvrdne v UV lampe. Na takto pripravené nechty môžete nanášať UV gél. Pozor, aby UV gél nezatiekol k nechtovej kožičke a nezabudnite na C-oblúk. Gélové nechty môžete modelovať na rôzne druhy nechtov. Na nechtoch, ktoré sa rýchlo mastia gél nebude držať. Vtedy je vhodnejšie aplikovať akrylové nechty.
Gélové nechty sú pružnejšie ako akrylové čo je ich výhodou. Na tenké, mäkké nechty je ideálny BIO gél, ktorý slabé nechty spevní a nedôjde tak k zlomeniu nechta. BIO gél sa používa len na prírodné nechty a nie na tipy ani na šablónky. Nechty spevnené BIO gélom sa modelujú, zdobia a dopĺňajú rovnako ako klasické gélové nechty. Rozdiel je len v zložení UV gélov. I BIO gél tvrdne v UV lampe. No ak je necht príliš tenký môžete pri tvrdnutí v UV lampe pociťovať pálenie nechtov. Vtedy ruku vyberte z UV lampy na pár sekúnd a vložte ju naspäť. UV gél páli v UV lampe i vtedy ak na nechty dáte príliš hrubú vrstvu UV gélu naraz. Malá sada na gélové nechty Vám postačí, pretože v nej nájdete všetko, čo budete na gélové nechty potrebovať.
Aké mám nechty?
Je to jednoduché. Pri návšteve v kozmetickom salóne vám kozmetička určite prezradila aký druh pleti máte. Podľa typu pleti viete predpokladať typ nechtov. Takže ak máte mastnú pleť i nechty sa budú mastiť skôr, vtedy je vhodnejší akryl. Normálna pleť nám našepkáva, že i vaše nechty sú normálne a vy si môžete vybrať či si dáte gélové nechty alebo akrylové nechty. Pri suchej pleti sú nechty zvyčajne mäkké a tenké (tzv. papierové). Na takéto nechtíky je najvhodnejší BIO gél a ak ich chcete predĺžiť tak UV gélom.
Reklamný článok
FOTO: freedigitalphotos.net