Ako zvládnuť predvianočný stres

Please enter banners and links.

ID-100124058Ani ste sa nenazdali a ďalší rok prebehol, ani neviete ako? Máte pocit, že každú chvíľu naháňate len vianočné darčeky? Áno je to tak, už stačí prevrátiť len jednu stranu v kalendári a začne sa posledný mesiac v roku. A s ním aj najočakávanejšie sviatky roka. Aspoň pre deti určite.

Netreba byť z toho tak veľmi v strese. Aj keď je pravda, že marketing obchodov je neúprosný a z výkladov obchodov na vás kývajú postavičky anjelov, dedov Mrázov, čertov a škriatkov. A keby ste ešte nevedeli, tak už aj na Hlavnom námestí v Bratislave stojí stromček. Zatiaľ neozdobený, ale všetko nasvedčuje tomu, že sa to o chvíľu zmení. Nepodliehajte panike, ponúkame vám zopár rád, ako toto náročné obdobie zvládnuť a neuštvať sa k smrti.

 

Nenechávajte si veci na poslednú chvíľu

Ťažko sa to povie a ešte ťažšie urobí. Každodenných povinností máte vyše hlavy a nie to ešte dva mesiace myslieť na darčeky. Cez víkend ste radi, že stihnete doma niečo upratať a byť chvíľu s rodinou. Nie aby ste behali po obchodoch a nakupovali. Skúste to však spraviť inak. Buďte voči svojej rodine vnímavejšia a načúvajte im, po čom im srdiečko piští. Ak vám daná vec padne niekde cestou do oka, pokojne ju kúpte. Nevadí, že je ešte len začiatok novembra. Darček si v skrini na svoj deň počká.

Dnešný svet internetu ponúka veľké možnosti a takmer všetky obchody majú svoj tovar k dispozícii aj cez e-shop. Skúste sa v rámci prestávky v práci pozrieť, čo by ste svojim blízkym vedeli zaobstarať aj týmto spôsobom. Kuriér vám darček dovezie do práce alebo domov. Nemusíte chodiť po obchodoch a strácať čas. Obzvlášť, keď ho nemáte na rozdávanie.

 

Overená klasika

ID-100235718

Ak sa vám však  nepodarí do 20.12. zohnať nič, s čím by ste boli spokojný, zostáva už len jedna možnosť, ktorou nikdy nič nepokazíte. A to je spodná bielizeň. Tá nemá čo veľmi pokaziť, samozrejme ani neprekvapí. Je to veľmi praktický a pohodlný darček. Ponožiek, nohavičiek, tielok či slipov nikdy nie je dosť. Ak musíte siahnuť po tejto možnosti, zamerajte sa aspoň na lepšiu značku. Kúpte bielizeň v lepšej kvalite alebo rafinovanejšom vzore. Možno vyplníte tajné sny svojho partnera.

 

Handmade

Dnes sa chce každý odlíšiť a nosiť veci, ktoré nikto nemá. Nechajte sa inšpirovať týmto trendom a vyrobte darček svojpomocne. Zaručujeme, že bude originálny a nikto iný mať taký nebude. Pokúste sa niečo upliesť. Sveter, čiapka, šál, rukavice sa do tuhej zimy vždy zídu. Navyše takýto darček bude v sebe skrývať veľa lásky. Obdarovanej osobe bude jasné, že ste sa s tým museli oveľa viac natrápiť, ako zájsť do obchodu a kúpiť ho. Treba si to celé vymyslieť, zrealizovať a to chce čas. Ak ste čo len trochu zručná, treba do toho ísť.

FOTO: freedigitalphotos.net