Ako zvládnuť prácu, deti aj domácnosť a nezblázniť sa

Please enter banners and links.

Dnešné ženy musia stíhať oveľa viac, než predchádzajúce generácie. Získali možnosť pracovať, ale povinnosti okolo detí a domácnosti im neubudli. Vďaka tomu musia zvládnuť oveľa viac a, navyše, za menej času. Ako si s tým poradiť a nevyhorieť?

Napriek tomu, že mnohí muži sa dnes svojim polovičkám snažia pomáhať, málokedy sa zapoja viac, než je nutné. Vyniesť smeti, to áno, ale navariť večeru? Umyť podlahu? Okúpať deti a uložiť ich spať? To už sú zväčša úlohy, ktoré radi prenechajú nežnejšiemu pohlaviu. Pritom rovnako ako oni, ani ženy nemajú univerzálny návod, ako na to. Deň sa nafúknuť nedá a čas neúprosne beží. Ak túžite po usporiadanej domácnosti, prinášame vám tipy, ako si zadeliť prácu tak, aby ste všetko bez problémov stihli.

 

  1. Plánujte

Urobte si zoznam aktivít, ktoré vás najbližší týždeň čakajú. Krúžky detí, návšteva lekára, váš aerobik, nič nevynechajte. Keď budete mať presný zoznam, jednoduchšie si všetky úlohy zadelíte. Nezabudnite do nich zapojiť aj manžela – môžete sa napríklad dohodnúť, že jeden deň budete vodiť deti na krúžky vy a druhý zase on.

 

  1. Upratujte systematicky

Sobotné upratovanie našich mám bolo síce účinné, ale ruku na srdce, ako deti sme ho z duše nenávideli. Udržujte v byte poriadok priebežne a nechajte si víkend na chvíle s rodinou. Každý deň sa snažte upratať jednu miestnosť. A hlavne, nestačí len veci odložiť, snažte sa poriadok v byte aj udržať! Raz mesačne sa podujmite na hĺbkové čistenie. Priraďte úlohy aj deťom – v závislosti od veku by mali priložiť ruku k dielu. V súčasnej dobe máme veľa možností ako si práve upratovanie zjednodušiť. Počuli ste už o robotických vysávačoch? Táto pomôcka rozhodne stojí za vyskúšanie.

 

  1. Perte často, hoci aj každý deň

Neodkladajte pranie až do doby, kým si skutočne nemáte čo obliecť. Potom celý deň strávite pobehovaním medzi práčkou, sušičkou (ak ju máte) a šnúrou na bielizeň (ak sušičku nemáte). Radšej perte priebežne a pustite jednu práčku niekoľkokrát do týždňa.

 

  1. Urobte si týždenný jedálniček

Ak budete plánovať na niekoľko dní dopredu, budete mať vždy pripravené zdravé jedlo pre celú rodinu. Zároveň tak ušetríte čas, keďže budete môcť nakupovať oveľa efektívnejšie. Aby ste zároveň mohli aj ušetriť, odporúčame vám inšpirovať sa pri tvorbe jedálnička na www.kimbino.sk. Kimbino je pomocník, ktorý pozná všetky zľavy v obchodoch.  Na svojich stránkach združuje online letáky, ktoré si môžete kedykoľvek prelistovať. Vaše týždenné menu tak zostavíte nielen podľa toho, čo má vaša rodina rada, ale aj podľa aktuálnych akciových cien.  Napríklad v letáku Coop jednota nájdete medzi akciovými ponukami aj mnoho kvalitných Slovenských potravín.

 

  1. Nechajte si pomôcť

Nestíhate umyť okná, vytepovať gauč alebo ožehliť tie kopy prádla? A kto hovorí, že to musíte urobiť práve vy? Požiadajte o pomoc manžela a deti, alebo sa obráťte na upratovaciu službu. Bude vás to síce stáť peniaze, ale získate čas na iné aktivity, ktoré by ste inak nestihli.

Nevyhovuje vám pravidelné pranie? Alebo nie ste typ na pravidelné upratovanie? Vytvorte si vlastné pravidlá! Vyskúšajte, čo u vás bude fungovať najlepšie a následne si daný postup upravte podľa seba. Dôležité je, že získate viac času pre seba či pre chvíle s rodinou.

Reklamný článok