Ako zväčšiť priestor?

Please enter banners and links.

ID-10034620K dispozícii máte stále rovnakú plochu, ale chceli by ste sa konečne cítiť menej stiesnene. Je to možné, len potrebujete priestor správne zariadiť. Zvoľte správne farby, svedomito vyberajte jednotlivé kúsky nábytku a uvidíte obrovskú zmenu k lepšiemu. Poradíme vám ako zvládnuť malý priestor tak, aby ste mali pocit voľnosti.

 

S nožičkami

Kúpte nábytok na nožičkách. Táto zmena úplne zmení celý dojem z interiéru, pretože sa miestnosti budú zdať vzdušnejšie. Nábytok položený priamo na zemi uzatvára priestor. Sedačky, komody, posteľ, obývaciu stenu a ostatné časti hľadajte s nožičkami.

 

Jednotná podlaha

Okrem kúpeľne a toalety majte v celom byte jednotnú podlahu, najlepšie svetlejšiu. Priestor sa tak krásne zjednotí a bude pôsobiť otvorenejšie. Prechody medzi rôznymi podlahovinami devastujú dojem z priestoru a zbytočne ho kúskujú na malé časti.

 

Farby

ID-10011176

Dôležitý je výber farieb, obzvlášť v malých priestoroch sa s nimi treba pohrať. Úplným tabu sú farebné stropy a je jedno akú farbu ste mali v pláne. Na steny nedávajte zbytočne tmavé farby, radšej zvoľte jemnejšie odtiene vo svetlých tónoch. Skvelá je biela, ktorá sa hodí pokojne aj do celého bytu. Čo sa týka tapiet, aplikujte ich len na jednu zo stien v miestnosti a zabudnite na prehnané ostré vzory.

Na záver nábytok – ideálny je biely, ale dobre vyzerajú aj iné, svetlé farby.

 

Veľa svetla

Svetlo dokáže v malom priestore zázraky. Čím viac ho bude, tým väčšia sa bude zdať miestnosť. Nábytok môže mať napríklad lesklejší povrch – bude sa nielen ľahšie čistiť, ale lepšie odrazí svetlo. Osvetlenie je vhodné bodové, vhodne rozmiestnené na strope po celom byte.

 

Práca so sklom

Sklo je na zväčšovanie priestoru skvelé nakoľko navodzuje pocit, že priestor pokračuje nerušene ďalej. Majte okná bez záclon, dvere aspoň do jednej z miestností nech sú celé presklené a dovoliť si môžete aj sklenenú stenu.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net