Ako zistím, že som tehotná?

Please enter banners and links.

Zistím vôbec, že som tehotná? Okrem toho, že mi bude meškať menštruácia, naozaj to je tak, že to budem vedieť s istotou? Tehotenský test bude už len potvrdením a prvý dôkaz správnej intuície.

 

Úplne prvé príznaky tehotenstva

Ešte pred použitím tehotenského testu sa vnímavým ženám často stáva, že to jednoducho vedia! Začnú sa cítiť ináč. Nevedia to definovať, iba tvrdia, že majú pocit, akoby sa z reality stala „iná dimenzia“. Všetko berú a prijímajú akosi ináč a obdivuhodne s ľahkosťou riešia problémy a konflikty. Samé sa čudujú, ako je to vôbec možné, že z prchkej „nerváčky“ sa zrazu stane pokojná, vyrovnaná  dáma.

Už týždeň pred očakávanou menštruáciou prichádzajú na tehotné ženy rôzne nezvyčajné chúťky. Majú tendenciu pomiešať rôzne druhy potravín, ktoré k sebe absolútne nepasujú. Vlčí hlad, ktorý nastupuje hlavne večer – je príznak, ktorý si všimne každý.

Začnú sa vám snívať zvláštne a až priveľmi živé sny. Najmä však o deťoch. Znamená to, že sa s vami spája ich dušička. Okrem iného vás bude trápiť celodenná únava. Pocit, že by ste prespali hoci aj celý deň – nie je nič nezvyčajné v prvých týždňoch tehotenstva. Deje sa to preto, že sa vaše telo pripravuje na obrovskú rolu a hormóny majú čo robiť, aby sa postarali aj o vás, aj o nový vyvíjajúci sa život. Doprajte potrebný spánok a neodopierajte si relax.

Vaše prsia budú veľmi citlivé, a to nielen na dotyk, ale 24 hodín denne. Budete si ich cítiť aj v noci. Bradavky a ich okolie stmavnú, čo je tiež prvý príznak tehotenstva.

Prestane vám chutiť káva. Ak ste predtým milovali jej arómu a chuť, teraz budete mať čo robiť, aby ste ihneď neutekali na toaletu s pocitom na zvracanie. Takéto nutkanie môže prísť kedykoľvek počas dňa, najmä však ráno alebo večer. Aj jedlá, ktoré ste predtým zbožňovali, sa vám zrazu môžu úplne znechutiť. Intuitívne sa budete prikláňať k zdravému ovociu a životnému štýlu. Citlivosť na vône a pachy budú na najvyššej úrovni. Aj vaša obľúbená aviváž alebo cigaretový dym vás môžu takmer okamžite napnúť na zvracanie.

Zvláštne výtoky alebo vlhkosť v nohavičkách. Samozrejme – bez akýchkoľvek sfarbení alebo zápachu, sú tiež prejavom tehotenstva. Hlien vás chráni pred vonkajším prostredím a baktériami. Môžete začať pociťovať bolesti alebo pichanie v podbrušku, alebo v oblasti pupka. Čím to je spôsobené? Znamená to, že sa vajíčko uhniezďuje v maternici a pripravuje sa na svoju 9 mesačnú dlhú cestu vývoja. Ak ste zvedavé, či tehotenský test môže ukázať dve čiarky na tehotenskom teste už pred očakávaným termínom menštruácie – odpoveď znie – áno. Ak sú hormóny poriadne naštartované, tak pozitívne správy môžete zistiť aj dva-tri dni pred „mesiačikmi“.

FOTO: pexels.com