Ako vybrať večne krásne svadobné obrúčky

Please enter banners and links.

svadobné obrúčky

Dostali ste sa už v plánovaní svadby k bodu „kúpiť svadobné obrúčky“? Poradíme vám, ako zaobstarať prstene, ktoré budú jedinečné, praktické a doslova nadčasovo krásne.

Stanovte si rozpočet

Neznie to asi moc romanticky, ale toto prvé rozhodnutie vám vo vyberaní veľmi pomôže – vyfiltruje vám totiž hneď na začiatku veľkú skupinu šperkov, ktoré sú buď úplne mimo vaše možnosti, alebo vám naopak pripadajú až príliš lacné.

Myslite pri určovaní sumy na to, že sa neoplatí snažiť sa ušetriť za každú cenu. Svadobné obrúčky budete nosiť celý život, mali by ste preto voliť kvalitné materiály – ušľachtilé kovy, ako je zlato alebo platina, a pre zdobenejšie prstene potom pravé drahokamy, najmä univerzálne diamanty.

Popremýšľajte nad štýlom obrúčok

svadobné obrúčky

Ujasnite si aspoň základné obrysy: skôr tenké, či široké? Masívnejšie, alebo nenápadné? Biele, žlté, alebo ružové zlato? Hladké, lesklé, matované, s rytinami…? Obe rovnaké, alebo jedinečnú kombináciu dámskeho a pánskeho prsteňa?

Potom už je tá pravá chvíľa začať internetový prieskum alebo vyraziť do klenotníctva, napríklad do rodinného zlatníctva KLENOTA v srdci Prahy. Tam vám s výberom ochotne poradia profesionáli v odbore. Môžete si prstienky vyskúšať a pozrieť si rôzne typy povrchových úprav, rôzne farby, tvary a šírky.

Večná kombinácia zlata a diamantov

svadobné obrúčky

Svadobné obrúčky symbolizujú vašu lásku. Mali by preto byť krásne a robiť vám radosť celé desiatky rokov. Jedného dňa sa z nich dokonca môže stať rodinný šperk odovzdávaný z generácie na generáciu.

Šperky všeobecne sa držia tak trochu mimo módne trendy (nebudete si predsa kupovať iný diamantový prsteň každú sezónu), pre svadobné obrúčky to platí dvojnásobne. Zlaté svadobné obrúčky s diamantmi majú hneď niekoľko výhod: udržujú si svoju žiarivú krásu a lesk aj pri minimálnej starostlivosti, môžete ich bez obáv nosiť každý deň, sú odolné a idú dokopy aj s aktívnejším životným štýlom, skvele sa hodia k najrôznejším štýlom obliekania i k ďalším šperkom a nikdy nevyjdú z módy.

V ponuke klenotníctva KLENOTA nájdete elegantné súpravy vo všetkých farbách zlata. Čo sa týka prsteňov pre mužov hrajú prím pohodlie, praktickosť a moderný vzhľad. Dámske prstene sú väčšinou zdobenejšie ako tie pánske, vybrať si môžete z minimalistických modelov len s jedným až tromi drobnými briliantmi aj z luxusnejších kúskov žiariacich na všetky strany.

Originálne, a napriek tomu nadčasové

svadobné obrúčky

Radi by ste sa pri výbere predsa len inšpirovali najnovšími trendmi? Naša rada znie: experimentovanie povolené v rámci rozumných medzí (a tie si samozrejme stanovíte sami). Pri konkrétnom prsteňi si vždy položte otázku: bude sa mi páčiť aj za dvadsať, tridsať, päťdesiat rokov? Možno vám teraz pripadá úžasne „cool“ a „trendy“, ale budete si to stále myslieť, až budete sláviť zlatú svadbu?

Máme pre vás preto 4 tipy, ako zvoliť neopozeranú alternatívu ku klasike, ktorá však nebude až príliš extravagantná a sezónna:

Na netradičné úpravy povrchov prsteňov sa v ateliéri KLENOTA špecializujú. Všetky svadobné obrúčky vytvárajú ručne, takže žiadne dve nie sú úplne rovnaké. Medzi tie najobľúbenejšie typy povrchov patria pieskované a leštené. Drsnejšiu prírodnú krásu evokujú prstene s vrypmi či ryhami.

Ružové zlato si právom získava stále väčšiu obľubu. Pôsobí veľmi nežne a romanticky a krásne ladí s pleťou.

Ak sa budúcemu manželovi zdá ružová až príliš… ženská, prípadne ak máte obidvaja úplne iný vkus a nemôžete sa zhodnúť ani na farbe, nebojte sa siahnuť po rôznofarebnej kombinácii. Spojovacím prvkom môže byť typ povrchu, celkový štýl dizajnu, drobný diamant alebo vám možno postačí aj rytina na vnútornej strane prstienka s dátumom svadby a menom či iniciálami toho druhého. Že to ide proti „pravidlám“? Že svadobné obrúčky predsa musia byť rovnaké? A nie je snáď najdôležitejšie, aby sa každému z vás vybraný prstienok skutočne páčil?

Trend minimalizmu poteší najmä tých, ktorí si na okázalé doplnky vôbec nepotrpia, prípadne zatiaľ nenosia žiadne šperky. Jednoduché prstienky sa tešia veľkej obľube, pretože sa skvele hodia k vrstveniu (v angličtine sa pre takéto prstene vžilo označenie stackable rings). Na originalite tak dámskej svadobnej obrúčke môže dodať aj spojenie s ďalšími prstienkami rôznych farieb a tvarov.

Želáme vám príjemné vyberanie a hlavne veľa šťastia do spoločného života!

Reklamný článok

Napísala: Petra Bednářová