Ako vybrať kvalitnú kávu do vášho kávovaru

Please enter banners and links.

Káva je pre mnohých ľudí prvá vec na ktorú si spomenú, keď sa ráno zobudia. Nájdu sa však aj takí, ktorí na šálku kávy myslia počas celého dňa. Aj vy patrite medzi nich a radi si vychutnávate pôžitok z kvalitnej kávy? Potom vedzte, že vám nestačí mať doma najmodernejší kávovar, ale potrebujete aj kvalitnú kávu.

 

Kde hľadať kvalitnú kávu

Žiaľ v slovenských obchodných reťazcoch to veru nie je. Nájdete tam síce aj drahú a značkovú kávu, no veľa kvality takáto káva nepredstavuje. Ďalej môžete navštíviť kaviarne a pražiarne kávy, no cenovo sa vám moc neoplatí zakaždým jazdiť do mesta a kupovať drahú kávu v kaviarni. Skúste preto online obchod www.powerlogy.sk, ktorý je vyhľadávaným predajcom nie len kávy, ale aj iných kvalitných potravín.

 

Powerlogy a jej myšlienka

Prvotnou myšlienkou pri zrode Powerlogy nebolo založenie nejakej firmy, ktorá by mohla byť úspešná, ale myšlienka priniesť ľudom to čo majú radi – kávu a hlavne v čo najlepšej kvalite. Sám zakladateľ firmy si uvedomoval, že káva, ktorá sa nachádza v slovenských obchodoch alebo druhoradých kaviarňach nepatrí medzi najkvalitnejšie na trhu. Práve zakladateľ Powerlogy Dušan Plichta sa venuje káve a štúdiu zdravej výživy, no pri skúmaní kávy dostupnej na Slovensku zistil, že káva, ktorú pijete aj vy, vám viac škodí ako energeticky pomáha. Začal preto skúmať našu kávu a zistil, že mnoho káv je z nedostatočne alebo až moc pražených zŕn a kyslej chuti. Následne vytvoril svoj prvý produkt Powercoffee, ktorým sa snaží ľudom dopriať zdravú BIO kvalitu.

 

Powercoffee kvalita, ktorá sa oplatí

Powercoffee je káva, ktorá predstavuje BIO kvalitnú zmes espresso kávy vhodnej najmä do kávovarov vašej domácnosti. Samozrejme ak nemáte doma kávovar nezúfajte. Táto káva je dostupná síce len v zrnkovej verzii, no mlynčeky na kávové zrná sú ľahko dostupné a vaša káva bude čerstvá. Powercoffee káva dostala označenie BIO pretože kávové zrná použité pri jej tvorbe sú kontrolované podľa vysokých štandardov a spĺňajú všetky podmienky na toto označenie.

Znamená to, že kávovníky sú pestované bez použitia pesticídov a chemikálií. Taktiež výhodou tejto kávy je kontrolovaná kyslosť, ktorá je veľmi jemná a nevytvára preto zlú chuť kávy. Eliminovanie kyslosti a dolaďovanie chuti kávy tak aby ste si ju obľúbili, dosiahol majiteľ pomalým a šetrným pražením. Nemusíte sa obávať žalúdočných problémov alebo zlej chuti po vypití rannej kávy.

Vaša nová Powercoffee je vytvorená z kávových zŕn z viacerých krajín, známych pestovaním kávovníkov. Veľké pozitívum, ktoré zaiste oceníte pri tejto káve, je dĺžka a intenzita energie po vypití kávy, ktorá trvá aj 4 hodiny. Nebudete tak potrebovať viacero pohárov za deň a pocit únavy vás zaiste obíde.

Zaiste ste si čítali už článok, v ktorom boli účinky kávy negatívne pre telo a mnoho doktorov neodporúčalo pitie kávy. Pri vypití Powercoffee nemusíte mať žiadne obavy, pretože o nej môžete povedať, že je naozaj zdravá.

 

Väčší výber podľa vašej chuti

Samozrejme Powerlogy neponúka len jeden druh kávy. Záleží len od vás a vašej chuti, ktorá kvalitná káva do kávovaru sa objaví vo vašom internetovom nákupnom košíku. Na výber máte Organic Espresso BIO, Specialty Equador BIO, Extra Strong BIO, Specialty Microlot California BIO a samozrejme aj bezkofeinovú Decaf Arabica BIO kávu. Rozdiel medzi spomínanými kávami je v zložení a v krajinách odkiaľ pochádzajú.

Organic espresso je tradičná káva ako ste zvyknutý s náznakom talianskeho espressa a jemnou chuťou pochádzajúcou zo zŕn kávovníkov z troch krajín a to Peru, Etiópie a Indie.

Specialty Equador BIO patrí medzi kávy so silnou príchuťou arabica, čiže ak patríte k obľúbencom silnej kávy toto je ponuka práve pre vás. Silná kávová chuť je doplnená jemnou čokoládovou arómou a šťavnatou príchuťou bobuľového ovocia.

Extra Strong BIO káva sa skladá najmä z kávových zŕn z Indie a predstavuje najsilnejšiu ponúkanú BIO kávu na slovenskom trhu. Vďaka svojmu zloženiu je najideálnejšia práve pre prípravu vo vašom kávovare. Pri výbere spomedzi Powercoffee káv by ste mali začať práve s touto.

Specialty Microlot California BIO káva vás očarí jej jemnou chuťou ovocia v pozadí chute kávy a silnou prenikavou chuťou Kene. Táto káva je trochu iná chuťou ako ste možno zvyknutý pri tradičnom talianskom espresse, no zaručene ju ochutnať musíte.

Ak si neviete odpustiť svoju každodennú kávu, no príjem kofeínu musíte obmedziť alebo úplne vynechať zo svojho jedálnička jednoznačne siahnite po bezkofeínovej Decaf Arabica BIO káve. Vďaka Swiss water metóde odstránenia kofeínu z kávy sa príchuť zachovala a vy si tak môžete vychutnať rovnakú kávu ako vaši priatelia len v bezkofeínovej verzii. Takúto možnosť zaiste oceníte.

Ostáva už len na vás, ktorú príchuť si pri návšteve e-shopu objednáte. Ku každej káve je opísaní približný postup prípravy a príchuť akú by ste mali cítiť pri jej ochutnaní. Sami zaiste viete akú kávu máte radi a po jej ochutnaní budete zaručene kupovať ďalšie balenie.

Konečne si tak môžete vychutnať dávku energie vo vašej šálke každý deň v pohodlí domova.

Reklamný článok