Ako vyberať nohavičky?

Please enter banners and links.

ID-100147093Nákup nohavičiek v skutočnosti nie je vždy až tak jednoduchý a svoje o tom vie každá žena. Výberu treba venovať pozornosť pretože ide o dôležitý kúsok oblečenia, ktorý má žene krásne sadnúť na postavu bez otláčania. Viete ako ich správne nakupovať a aké najhlavnejšie druhy nohavičiek poznáme?

 

Strihy nohavičiek

  • Tangá. Ide o veľmi obľúbený strih nohavičiek vhodný nielen pod legíny, ale hodia sa skvelo pod džínsy, sukne, šaty aj šortky – vlastne pod akékoľvek oblečenie. Zadoček je nahý, takže môže krásne pod oblečením vyniknúť. Ideálna spodná bielizeň i na leto kedy chcete mať toho na sebe čo najmenej.
  • Bikiny majú nižší pás. Tieto nohavičky sú obľúbené hlavne u štíhlych/štíhlejších žien pretože plnoštíhlym nižší pás obvykle dobre nesvedčí. Nosia sa pod džínsy ale aj niektoré nepriliehavé šaty, sukne alebo šortky.
  • – Klasika. Nohavičky tohto strihu siahajú presne po pás a zakrývajú z veľkej často aj zadoček. Muži ich nemajú veľmi v láske lebo pohľad nie je sexy, no sú pre ženy pohodlné a často spoľahlivo zakryjú napríklad stopu po jazve. Aby nepôsobili klasické nohavičky až tak asexuálne, vyrábajú sa niektoré aj z čipky.
  • Bezšvové. Bezšvové nohavičky nemajú nikde žiadne prešitie vďaka čomu sú ideálne pod priliehavé oblečenie. Ak vám sedia dokonale na postave, pod oblečením ich nebude vidieť. Pre maximálnu neviditeľnosť kúpte bezšvové nohavičky v telovej farbe. Šité sú špeciálnou technológiu.
  • Francúzske. Francúzske nohavičky sú spravidla čipkované, vzadu na zadočku vykrojené, ale menej vykrojené než tangá. Sú vlastne akýmsi kompromisom medzi tango nohavičkami a nohavičkami bikiny strihu. Pás je trošku vyšší.
  • Boxerky. Podobajú sa na pánske boxerky. Sú pohodlné, skvelé na športovanie alebo pod voľné oblečenie.
  • Brazílske. Nohavičky brazílskeho strihu sú vzadu vyššie vykrojené čo lahodí nielen malým zadočkom, ale aj ženám s plochejším zadočkom. Hodia sa okrem iného aj pod džínsy.
  • Zoštíhľujúce. Tieto nohavičky sa vyznačujú schopnosťou vyformovať bruško, boky a poniektoré aj zadoček. Kvalitné zoštíhľujúce nohavičky z pevného materiálu vás zoštíhlia o jednu veľkosť.

 

Ako nakupovať nohavičky?

ID-1004715

V prvom rade sa nesmú zarezávať, ale pohodlne kopírovať vašu postavu. Žiaden vytŕčajúci tuk po bokoch, žiadne otlačené miesta na tele. Nohavičky by ste si mali vyberať len vy sama – nie vaša kamarátka alebo váš partner. Samozrejme, partner môže povedať čo sa mu páči, aké farby vám podľa neho pristanú a v čom ste sexy, no iba by si musíte vybrať pre vás najvhodnejší strih. A aj keď si možno ste s kamarátkou podobné postavou, strih nohavičiek sú vždy individuálnou záležitosťou.

Nohavičky skúšajte už na svoje nohavičky a nikdy nie naostro! Myslite nielen na hygienu iných žien, ale predovšetkým na tú svoju. Pri skúšaní vždy skontrolujte gumičku alebo spôsob šitia okolo stehien; ak máte pocit, že vás budú tlačiť, vezmite si iný strih ale nakúpte inde.

 

Krajšia postava

Na väčšie bruško sa hodí vyšší pás, ktorý schová pár kíl navyše. Ideálne môžu byť aj nohavičky francúzskeho strihu alebo kvalitné sťahujúce nohavičky, v ktorých sa budete cítiť príťažlivejšia.

Malý zadoček bude vašou prednosťou v tangách, v nohavičkách brazílskeho strihu a v boxerkách. Plochý zadoček krásne vyniká v nohavičkách francúzskeho strihu z čipky a brazílskych strihoch.

Máte silnejšie stehná? Kupujte bikiny nohavičky alebo brazílske strihy. Vyskúšajte si aj tangá, pretože niektoré strihy budú sedieť práve vám.

Plné boky sú ženskejšie nielen v sťahujúcich nohavičkách, ale i v nohavičkách klasického strihu.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net