Ako tráviť dlhé zimné večery

Please enter banners and links.

ID-10012128Astronomická zima sa nám už začala. Slniečka si už veľmi neužijete, veľmi rýchlo zapadá a skoro je tma. Aktivít, ktoré sa dajú prevádzkovať v prírode či vo vonkajšom prostredí, vám rapídne ubúda. Ale netreba sa nechať znechutiť počasím. Možností, ako tráviť zimné večery je aj tak dosť. Nechajte sa inšpirovať, čo robiť či kam zájsť s partnerom večer po práci.

 

Športujte

Pohyb vášmu telu vždy prospel a vždy to tak aj bude. Rozhýbať stuhnuté telo po celodennom sedení za počítačom, je to najlepšie, čo môžete urobiť. Stačí si vybrať to, čo vás bude baviť. Momentálnym trendom je holdovať zdravému životnému štýlu a cvičeniu. Posilňovní máte v meste určite dosť. Vyberte si menšiu, niekde na okraji mesta alebo v blízkosti vášho domova. Nebude tam chodiť tak veľa ľudí a vy nebudete mať problém, že ste nováčik a všetci sa na vás pozerajú. Alebo skúste plávanie. Ideálny šport pre každú jednu chrbticu. Nemusíte hneď zaplávať rekordné časy ako Michael Phelps. Postupne si tempo zvyšujte, ako budete vládať. Telo sa vám po niekoľkých týždňoch pekne vyformuje. Ak chcete tráviť večery s partnerom, vyskúšajte tanec. A to akýkoľvek. Dnes sú v móde rôzne kurzy spoločenských tancov, salsy, bachaty či kizomby. Budete vždy blízko pri sebe, priučíte sa ladným pohybom a utužíte vzťah.

 

Relaxujte

ID-10077626

Ak teplota klesne pod 5 stupňov, doprajte si aspoň dvakrát do týždňa horúci kúpeľ. Napustite si vaňu až po okraj, pridajte penu, k tomu éterický olejček a dýchajte. Sviečky okolo vane vám tiež môžu navodiť príjemnú relaxačnú atmosféru. Ak sa potrebujete viac uvoľniť, zájdite aj s partnerom na spoločnú masáž alebo do sauny. Telo si zrelaxujete a prehrejete skrehnuté kosti. Ak chcete tráviť večery len v pohodlí domova, tak určite pri dobrej knihe, zabalená v deke a pohár červeného vínka k tomu.

 

Dovolenka

Nemusíte hneď plánovať týždňovú dovolenku. Spravte si s partnerom predĺžený víkend a choďte si niekam oddýchnuť. V súčasnosti existuje veľa portálov, ktoré ponúkajú rôzne akciové wellnessové balíčky. Využite jeden z nich. Tento predvianočný čas je celkom hluché obdobie. Nikde nikoho nebude, všade bude prázdno. Dokonalý čas na oddych. Využite aj tieto možnosti,váš partner to istotne ocení. Dodá vám to energiu, dotiahnuť do konca roka všetky veci úspešne.

FOTO: freedigitalphotos.net