Ako si vybrať správnu spodnú bielizeň

Please enter banners and links.

pexels-photo-largeDáma by mala mať výber spodnej bielizne v malíčku… a súdy by mali byť spravodlivé, nebo modré a láska večná. Niektoré základné pravidlá jednoducho neplatia. Hoci na kvalitnej a perfektne padnúcej spodnej bielizni stojí väčšina outfitov, nejedna z nás jej výber podceňuje. Dôvod je prostý. Spodnú bielizeň nie je vidieť. Dôsledky nesprávne zvolených nohavičiek a podprseniek sú však neraz do oka bijúcou nechutnosťou. Poprsie vylievajúce sa okolo košíčkov, látka zarezaná v intímnych partiách a prevísajúce tukové vankúšiky sú len malou ukážkou toho, s čím sa v našich uliciach môžete stretnúť. Skôr než sa rozbehnete do butikov, aby ste svoj šatník zachránili, povedzme si, ako sa spodná bielizeň vyberá.

 

Kľúčová je veľkosť

Kým sa pustíme do merania, ujasnime si jedno. Dámy, buďte k sebe neohľaduplné! Všetky nemáme ideálne miery. To najhoršie, čo môžete urobiť je klamať samú seba a uberať si centimetre, aby ste si pridali na sebavedomí. Základom skvele padnúcej bielizne je správna veľkosť. Bez presného merania sa nepohneme.

Poďme k nohavičkám. Pri ich výbere je kľúčový obvod bokov. Tie sa merajú v oblasti, ktorá je najširšia.

Výber podprsenky je o niečo zložitejší. Budeme potrebovať dve miery. Obvod hrudníka a veľkosť košíčkov. Obvod hrudníka sa meria tesne pod prsiami. Veľkosť košíčkov zistíte odmeraním obvodu priamo cez prsia. Od nameranej hodnoty potom odčítate obvod hrudníka. Výslednú hodnotu prevediete na označenie A-G pomocou konfekčných tabuliek.

 

Na strihu záleží

Pri výbere strihu uprednostnite pred dizajnom pohodlie a zohľadňujte vlastné telesné dispozície. Hoci sa vám páčia tangá, nemusia byť pre vás tým pravým. Nárok na ne majú len dámy s vyformovanými postavami a pevným pozadím. V opačnom prípade sa dočkáte v úvode spomínanej zarezanej látky a prevísajúcim tukovým vankúšikom. Dámy, ktoré potrebujú ubrať pár centimetrov by mali uprednostniť sťahujúce nohavičky s vyšším pásom, ktoré prospejú predovšetkým ich brušku. Populárne mini šortky zas zalichotia objemnejšiemu pozadiu. Obľúbené sú aj bikinové strihy, ktoré však tiež prislúchajú skôr vyformovaným postavám.

Pri kúpe podprsenky sa nedajte zlákať mystickou čipkou, ktorá prislúcha skôr erotickému spodnému prádlu. Priliehavým outfitom však príliš nelichotí. Na bežné nosenie preto uprednostňujte hladké materiály. Čo sa týka strihu, riaďte sa objemom svojho poprsia. Ak ste v týchto partiách obdarená pomenej, stavte na podprsenky s gélovými vložkami alebo populárne push-up strihy. Polovičné košíčky si môžu dovoliť dámy s pevným, vyformovaným poprsím. Ak ste obdarená objemom, ale všetko už nedrží tak ako by malo, zalichotí vám takzvaná bardotka.

FOTO: pexels.com