Ako si vybrať projekt rodinného domu?

Please enter banners and links.

projekt rodinného domu

Výber projektu rodinného domu je rozhodnutie, ktoré vás bude sprevádzať po celý život. Nestačí si len prezerať projekty domov a rozhodnúť sa pre taký, ktorý sa vám páči. Musíte zvážiť viacero faktorov. Na čo sa pri výbere projektu zamerať?

Katalógové projekty domov alebo originálny projekt?

Najprv sa rozhodnite, či túžite po originálnom projekte, za ktorý si budete musieť aj priplatiť. Alebo sa uspokojíte s katalógovým projektom? Takétoprojekty domovv podstate v ničom nezaostávajú. Zároveň sú cenovo dostupnejšie. V prípade, že si chcete v katalógovom projekte nechať čo-to upraviť, po dohode s architektom je to možné. Až keď si zodpoviete túto otázku, môžete pokračovať vo výbere.

Rozmery a typ stavebného pozemku

Tie vám veľa napovedia. Nie každý projekt domu sa napríklad hodí na svahovitý pozemok. Zohľadniť by ste mali aj orientáciu na svetové strany a samozrejme, samotné rozmery pozemku. Tieto faktory majú vplyv tak na veľkosť domu, ako aj na jeho dispozíciu.

Počet izieb/veľkosť domu

Ak vás rozmery pozemku nelimitujú, môžete si vyberať bez zábran. Túžite po veľkom dome s množstvom izieb? Koľko osôb bude v dome žiť? Rátate aj s pracovňou a hosťovskou izbou? Chcete moderný bungalov alebo viacgeneračný poschodový dom? Odpovede na tieto otázky vám vyselektujú ďalšie projekty domov, ktoré sú pre vás vhodné.

Pivnica – áno alebo nie?

Je pravda, že projekty domov s pivnicou sú drahšie. A drahšia je aj výstavba takéhoto domu. No do pivnice môžete umiestniť napríklad kotolňu alebo práčovňu.Treba si zvážiť, či pivnicu potrebujete a či ju budete aj skutočne využívať. A teda, či sa vám oplatí do nej investovať.

Veríme, že vybrať si ten najlepší projekt nie je jednoduché. Preto sa neváhajte poradiť s architektom. Povedzte mu, ako si svoj dom predstavujete. Určite vám s výberom pomôže.

Reklamný článok