Ako si udržať bronz i po dovolenke?

Please enter banners and links.

Okrem suvenírov, kopy zážitkov a nových priateľstiev, či lások, si väčšinou z dovolenky prinášame krásnu opálenú pokožku. Keďže v mnohých mestách v našich zemepisných šírkach je voda príliš chlórová, opálenie sa rýchlo vytratí. Navyše „prímorský“ bronz zostáva na pokožke omnoho kratšie ako keď sa nám podarí opáliť na záhradke pri dome. Ako si teda môžeme čokoládovú pokožku dopriať dlhšie a vyzerať tak skvele?

Hydratovať a zase len hydratovať…

Odporúča sa kúpať sa vo vode, do ktorej pridáme morskú soľ a niektoré druhy rastlinných olejov. Saunám by sme sa však mali vyhýbať. Mandľový olej a kakaové maslo sú ideálne, pretože zanechávajú pokožku hladkú, vláčnu a hydratovanú vďaka olejom, ktoré sa v nich nachádzajú. Neodporúča sa používať bieliace krémy a masky, ktoré obsahujú uhorku, citrón a mlieko.

Neholiť

Vyhýbajte sa holeniu, či odstraňovaniu chĺpkov  v čase, keď chcete, aby vám vaše opálenie vydržalo čo najdlhšie. Ide o to, že zakaždým, ako si chĺpky holíte, či odstraňujete, konkrétne miesto je poškodené a ak ho nebudete hydratovať, bude rásť nová pokožka a opálenie nakoniec opadne

Čajová maska na pleť

Umývanie pokožky tváre ľahkým čajom a následná aplikácia masky – rajčinovej dužiny- 20 minút, zachová vaše opálenie

Tekutiny

Mali by ste piť 1,5 litra vody každý deň. Nemali by to však byť bublinkové a sladené nápoje.

Pestrý tanier

Okrem hydratácie pokožky je tiež veľmi dôležitá zdravá strava. Niektoré potraviny prirodzene predlžujú opálenie, keďže obsahujú vitamíny A, C a E. Tie sa nachádzajú v zelenine, ovocí, mlieku, vaječnom žĺtku, syre, vodnom melóne a rastlinných olejoch. Zaujímavou možnosťou je konzumácia mrkvy, keďže sa v nej nachádza veľké množstvo vitamínu A.

…Nakoniec máme pre vás ešte jednu radu: Len čo vybalíte kufre z dovolenky, môžete začať používať jemné samoopaľovacie mlieko. Môžete ho používať až do septembra- potom už bronz nevyznie prirodzene a môže pôsobiť nezdravo.

Foto: ahmet guler