Ako si jednoducho vykúzlite kučery

Please enter banners and links.

Ak nie ste obdarená bohatou kučeravou hrivou a trvalej sa, chvála bohu, vyhýbate, je tu niekoľko jednoduchých spôsobov, ako ju dosiahnuť.

 

Najrýchlejšie pomocou vysokej teploty

Existujú kulmy a žehličky na vlasy, ktoré sú na to priamo určené. Kulmy si predstavovať nemusíme. Čo sa týka žehličiek, podrobný a jednoduchý návod je dostupný na internete alebo súčasťou balenia. Závisí však na štruktúre vlasu, preto dosiahnete skôr objemné vlny a nie takzvané afro. Výhodou je veľmi rýchla a pohodlná úprava vlasov (nemusíte čakať niekoľko sekúnd ako pri kulmovaní), nevýhodou je nutnosť vysokej teploty, a tá vlasom ubližuje. Vždy však manipulujte len s úplne suchými vlasmi.

 

Natáčky aj trochu inak

            Natáčky sú stále v kurze. Ak chceme dosiahnuť efektívny výsledok, mali by na nich byť vlasy natočené celú noc. Ideálne je vlasy jemne navlhčiť, avšak nie príliš, aby do rána vyschli. Nemali by ste vynechať ani tužidlo. Pri voľbe natáčok závisí na dĺžke vlasov, ale aj na tom, aké veľké kučery chcete mať. Čím menší obvod natáčky zvolíte, tým menšie „kudrlinky“ budete mať ráno na hlave. Tip: namiesto natáčok môžete použiť zrolovanú papierovú vreckovku alebo látku, ktorú po natočení vlasov jednoducho zaviažete. Je mäkká, a preto aj pohodlnejšia pri spánku.

 

Hniezda na hlave

Tento spôsob je menej známy a používa sa pri polodlhých až dlhých vlasoch. Ako pri natáčkach, vlasy si večer navlhčite vodou a votrite tužidlo. Potom vezmite do hrste hrubší prameň a točte ním, až kým sa nevytvorí malé „hniezdočko“ tesne pri hlave. Upevnite ho sponkami alebo gumičkou. Ak chcete iba vytvoriť objem a vlny, stačí rozdeliť vlasy na dve polovice a urobiť dve „hniezda“. Vždy rozdeľujte vlasy tak, ako ich nosíte. Ak napríklad uprednostňujete cestičku nabok, tak ju zachovajte naboku.

 

Klasické vrkôčiky

Tento spôsob pozná asi každá z nás z detstva. Vlhké vlasy nasiaknuté tužidlom sú opäť začiatkom. Potom už len stačí zapliesť vlasy do vrkočov a ísť spať. Ak ste zvolili veľa vrkôčikov, pripravte sa ráno na poriadne afro, ak iba dva-tri hrubšie, dosiahnete vlnky. Veľmi pekný efekt sa dostaví, ak si zapletiete dva francúzske vrkoče, a to na každej strane hlavy jeden. Vlasy budú uhladenejšie a budú pôsobiť prirodzenejšie.

Každý z týchto spôsobov prináša iný efekt, preto si vždy účes vopred vyskúšajte. Samozrejmosťou je vytváranie účesu na čistých vlasoch a zafixovanie kvalitným lakom. Vlasy si poriadne prečešte ešte pred úpravou, po nej už len upravte prstami. Ak niekde nejaká kučierka vyčnieva, namočeným prstom ju uhlaďte. Prajem veľa zručnosti a závideniahodnú korunu krásy.

Napísala: Verena

FOTO: freedigitalphotos.net