Ako sa brániť chorobám

Please enter banners and links.

Zima sa pomaly blíži ku koncu a časom sa snáď už začne oteplovať. Je to síce pozitívna informácia, ale zmeny počasia so sebou prinášajú vždy vyššie riziko chorôb a to hlavne u detí. Preto treba dávať pozor na to, aby sa vaše deti zbytočne nevystavovali riziku ochorenia.

V prvom rade je dôležité dopriať deťom dostatočný prísun vitamínov, pretože tie sú najlepším posilnením imunity a tak zlepšujú prevenciu všetkých možných chorôb. Najlepšie je, ak deti dostanú tieto vitamíny do svojho tela v podobe čerstvého ovocia a zeleniny.

No na škodu určite nie sú ani vitamínové doplnky, hlavne ak je v tomto období v strave detí ovocia pomenej. Takéto vitamíny sú často pestrofarebné a v tvare rôznych postavičiek, či dokonca majú v balení hračky pre deti, a to deti motivuje k ich jedeniu, čo je veľmi dobré.

No nikdy netreba zabúdať ani na dostatočné oblečenie, pretože ak bude deťom zima, je veľmi pravdepodobné, že chytia nejaký ten vírus, či dokonca bacila.

Ak však nastane opačný extrém a deti budú oblečené príliš, tak sa pri hocijakej aktivite ľahko spotia, čo znamená, že prechladnú ešte ľahšie a čoskoro sa u nich objaví kašeľ, či dokonca horúčka. Preto je dôležité deťom obliekať oblečenie vo vrstvách. Radšej päť tenších vrstiev ako dve hrubšie, pretože ak bude dieťaťu teplo, ľahko sa nejakej vrstvy zbaví a riziko ochorenia sa zníži.

Ak sa teda aj vy bojíte o zdravie svojich detí, nezabúdajte im dopriať dostatok vitamínov a oblečenie vhodné do aktuálneho počasia. A ak sa chystáte na nejaký výlet, nezabudnite si pre istotu do tašky pribaliť aj nejaké lieky, ktoré budete môcť použiť pri prvých príznakoch ochorenia, a tak zabránite rozvoju choroby.

Reklamný článok

FOTO: Arvind Balaraman