Ako prežiť prázdniny s deťmi

Please enter banners and links.

Ak máte deti, ktoré navštevujú základnú školu a sú pred nimi letné prázdniny, pravdepodobne riešite problém, čo s nimi. „Zamestnať“ deti počas prázdnin je doslova nočnou morou takmer všetkých rodičov. My vám však ponúkame pár tipov na to, ako v zdraví prežiť leto.

–   Zistite si, či školy vo vašom meste organizujú letný alebo prímestský tábor, či program pre deti.

–    Nesnažte sa vyplniť každú minútu ich dňa. Iba by ich to vyčerpalo. Deti nepotrebujú prehnanú stimuláciu. Chcú tráviť istý čas aj sami

–    Povoľte vašim deťom neporiadok. Ak si chcú postaviť v záhrade stan alebo sa hrať, či napodobňovať televízne scénky, poskytnite im to, čo potrebujú.

–    Naučte ich hospodáriť s peniazmi. Dajte im každý deň dve eurá a nech si deň naplánujú sami. Peniaze môžu minúť na čo chcú, no viac im nikdy nedajte. Naučia sa tak zaobchádzať s peniazmi a užijú si pri tom zábavu.

–     Ak máte záhradku, môžu si časť nej pre seba vyhradiť a zasadiť si tam vlastnú zeleninu alebo kvety. Potraviny vždy chutia viac ak sú vypestované doma a ovocie ich vlastnej ťažkej práce bude pre nich odmenou.

–    Ak ste rozvedený alebo žijete oddelene, dovolenka a prázdniny môžu byť smutným obdobím. Ak sa mu chcete vyhnúť, vopred sa s deťmi dohodnite, že sa budete pravidelne stretávať a tráviť čas spolu.

Nasledujúce nápady na hry počas leta môžu byť pre vás inšpiráciou na dlhé letné večery doma i na dovolenke.

Spisovateľ

Deti majú veľmi rady, ak si môžu písať denník. Dokonca i predškoláci radi používajú farbičky. Začnite preto leto s celkom novým zápisníkom a perom alebo fixkami pre každé dieťa.

Umelec

Pripravte si lacné umelecké pomôcky. Môžu to byť noviny, pastelky, farby, flitre, či rôzne čačky. Použite boxy na vajcia na skladovanie farieb, lepidla a ostatného materiálu. Ten sa vám pri tvorivých hrách a aktivitách určite zíde.

Pekár

Nájdite vo vašich kuchárskych knihách ľahký a chutný recept, ktorý zrealizujete s vašim drobcom. Prečítajte si ho, zhromaždite ingrediencie a začnite. Na konci sa nezabudnite podeliť o vaše dielo so zvyškom rodiny a priateľov.

Nezabudnite, že leto je čas na oddych, relax a preto si prázdniny a dovolenku užite. Koniec koncov, voľno máte aj vy a zaslúžite si pohodu.

Foto: chrisroll