Ako nepodľahnúť letným výpredajom

Please enter banners and links.

ID-10036999Záver leta sa blíži a s ním aj čoraz viac vyskakujú letné výpredaje. Kde sa len pohnete, všade nachádzate výklady s veselou potlačou SALE. Ako správnej nákupnej maniačke vám nič neujde a pri každom vchode si poviete, veď len nazriem. Ale je to naozaj nutné?

V prvom rade si treba uvedomiť, že tých teplých dní už bude čoraz menej. Takže keď si nakúpite troje nových šiat, nebudete mať ich kam vynosiť. A garantujeme vám, že budúcu sezónu vám už takú radosť robiť nebudú. Ďalší zbytočný lapač prachu do skrine. Navyše sa pokojne môže stať, že budúci rok ich vyhodíte ešte aj s pôvodnou visačkou.

Druhá vec je, že obchody vyprázdňujú sklady. Väčšinou všetky trendy a originálne kúsky sú už dávno vypredané. V obchode zostalo už naozaj len to nechcené a zväčša nezaujímavé. Takže na čo to kupovať? Nevravíme, môžete objaviť skvelý nadčasový kúsok. Ale to by si vyžadovalo priam nadľudský výkon.

ID-100177929

Vaša peňaženka dostala cez leto zabrať. Dovolenka pri mori, nočné párty či víkendové výlety s kamarátkami. Na čo ju ešte znova týrať ďalšími nákupmi? Sústreďte sa na prácu, aby ste si v zime mohli rovnako dobre vyraziť ako v lete.

Dobre, ak patríte medzi nevyliečiteľné shoppoholičky, aspoň v tých obchodoch premýšľajte. Najskôr si doma otvorte šatník a poriadne si ho prezrite. Zistite, aký kúsok vám chýba, prípadne by sa hodil do iných kombinácii. Potom zavítajte do obchodu a naozaj precízne hľadajte danú vec. Nehľaďte vpravo ani vľavo. Ak ho nenájdete, skúste inde. Kúpa toho, čo naozaj potrebujete, vám prinesie oveľa väčšiu radosť, ako len ďalšia handra do police.

Prípadne sa poriadne pozrite po svojich kabelkách, či nenájdete zabudnutý zľavový kupón. Jedine v tomto prípade máte povolené nákupy. Samozrejme, ak jeho platnosť vyprší na konci augusta. Ak vám platí dlhšie, nechajte si ho na jesennú sezónu.

Takže ak to vyslovene nepotrebujete, do nákupných centier ani nechoďte. Ušetríte svoj drahocenný čas, ktorý môžete stráviť s priateľmi či rodinnou. Tí to určite viac ocenia, ako predavačky v obchode.

FOTO: freedigitalphotos.net