Ako na dovolenku?

Please enter banners and links.

Cestovanie je jednou z najobľúbenejších aktivít súčasných mladých ľudí. Chodiť každý rok na dovolenky a chaty  je proste IN. Ale ako cestovať na dovolenku? Ísť autom, autobusom či lietadlom? Všetky tieto spôsoby majú svoje pre a proti.

Väčšina zájazdov do bližšie situovaných krajín je ponúkaných spolu s autobusovou dopravou. Tento spôsob prepravy má svoje výhody v tom, že ak si takýto pobyt zaplatíte, nemusíte sa už o nič starať. Cestovka vás na miesto určenia dovezie, aj odvezie.

Plusom je i zvyčajne prijateľná ceny. Avšak musíme myslieť na to, že pár hodín v autobuse vydržíme aj keď je komfort trošku nižší, ale ak sa chystáme na dovolenku, kde by sme mali v autobuse stráviť 24 hodín, tak tam dorazíme asi úplne zničení. A na dovolenku ideme hlavne preto aby sme si oddýchli a nie sa unavili cestou.

Podobným variantom je cestovanie autom. Tu si zabezpečujete dopravu sami a musíte si teda veriť ako šofér. Ideálne je ak ide autom viac ľudí, ktorí sa aj pri šoférovaní môžu striedať. Ak napríklad idú autom štyria ľudia, aj cenovo sa to môže vyplatiť a navyše ak si chcete v cieľovej krajine urobiť výlet, máte to bez problémov. Dávajte si však pozor na iné dopravné predpisy v jednotlivých krajinách.

Čoraz viac obľúbené je však cestovanie lietadlom. Tento spôsob je veľmi rýchly a pohodlný. Aj keď občas sú letenky trochu drahé, niekedy sa proste oplatí si priplatiť za tento luxus. Ak však natrafíme práve na nejakú zľavu, tak sa aj tento spôsob dopravy môže celkom vyplatiť.

Ak sa napríklad chystáte navštíviť Londýn či New York, letenky je dobré pozerať na internete vopred a sledovať tie najvýhodnejšie termíny. Takýmto spôsobom sa dá ušetriť zopár eur.

Ak ste už teda vyriešili spôsob dopravy na dovolenku, je dobré nezabudnúť ani na cudzí jazyk. Ideálne je, ak aspoň jedna osoba s ktorou do danej destinácie idete, ovláda daný cudzí jazyk. Inak možno budete nútení využiť prekladateľské služby, ak nastane nejaký problém.

Hoci je ešte zima, veľa ľudí už teraz plánuje letné dovolenky, ak patríte k nim, tak dúfame, že sme vám aspoň trošku poradili a vaša tohtoročná dovolenka bude nezabudnuteľná.

Reklamný článok

FOTO: kangshutters