Ako kvalitu spánku ovplyvňuje matrac?

Please enter banners and links.

matrace-mojmatrac.skSú veci, na ktorých sa neoplatí šetriť. Platí to najmä v situáciách, kedy sa môže nedostatočná investícia prejaviť na našom zdraví. Spánok je čas, kedy si má telo oddýchnuť a načerpať novú energiu do ďalšieho dňa. Čo však s tým, keď sa budíme unavení a dolámaní? Je množstvo dôvodov, prečo je to tak a väčšinu z nich vieme ľahko odstrániť. Či už ide o zlé stravovanie, alebo nesprávny režim, dá sa s tým ľahko poradiť. Ovplyvniť však viete aj viaceré vonkajšie faktory zlého spánku.

 

Maličkými krokmi k lepšiemu spánku

Stačí nám urobiť zopár drobných zmien a kvalita nášho spánku sa môže výrazne zlepšiť. Vždy pred spaním by sme mali poriadne vyvetrať miestnosť. Prívod čerstvého vzduchu pomôže uvoľniť sa. Miestnosť, kde spávate by mala mať nižšiu teplotu ako zvyšok bytu. Ak ste zvyknutí večer pridávať na kúrení lebo nechcete, aby vám bola v noci zima, robíte presný opak toho, čo by ste mali! Nebojte sa vyskúšať si spánok vo vyvetranej chladnej izbe a pocítite ten rozdiel hlavne na kvalite spánku.

Ďalším faktorom sú rituály pred spaním. Aspoň hodinu predtým ako idete spať nepočúvajte energickú hudbu, nepozerajte príliš akčné filmy, nič nejedzte a už vôbec necvičte. Adrenalín vám totiž nedovolí upokojiť sa.

Výborným riešením je i zvyknúť si chodiť spať a vstávať vždy v rovnakú hodinu. Telo si to zapamätá a spánok sa zautomatizuje.

Avšak jedným z najvplyvnejších vonkajších faktorov zlého spánku je kvalita matraca.

 

Neničte si zdravie nekvalitným matracom

Nekvalitný matrac dokáže spôsobiť veľké množstvo problémov, ktoré mu najprv ani nemusíte pripisovať. Investujte do kvalitného matraca a vaše telo sa vám odvďačí. Nielen že budete lepšie spať, ale aj vaše zdravotné problémy sa vyriešia. Pri zlých matracoch trpí chrbtica, hlava i kĺby. Na trhu je množstvo kvalitných moderných matracov, ktoré sú zdravotne nezávadné, napríklad aj pre alergikov. Nakupujte u osvedčených predajcov známe značky a dočkáte sa kvalitného spánku. E-shopmojmatrac.sk si napríklad zakladá na kvalitnej značke Materasso a ponúka možnosť navoliť si podľa svojich predstáv parametre aké od dobrého matracu vyžadujete.

Nepodceňujte kvalitu dobrého spánku, zmeňte rituály, vymeňte svoj matrac a výsledky vás príjemne prekvapia!