Ako kupovať svietidlá cez internet?

Please enter banners and links.

17401Internetové nákupy sa tešia obrovskej obľube.  Niet sa čomu čudovať. Prakticky všetko, čo potrebujeme, si dokážeme kúpiť aj z pohodlia domova bez toho, aby sme čo i len prekročili jeho prah. A výnimkou nie sú ani svietidlá. Ako si ich však správne vybrať pri nákupe cez internet?

 

Ujasnite si predstavy o vašom budúcom svietidle

Úplným základom je vedieť, o aké prevedenie svietidla máme záujem. Či sa do nášho priestoru hodí skôr stropné svietidlo, luster alebo chceme interiér doplniť vkusným doplnkovým osvetlením. Následne stačí už len prezerať ponuku jednotlivých produktov, skúmať obrázky a technické špecifikácie. Možno už onedlho narazíte na vášho favorita, ktorý bude pár dní po jeho objednaní svietiť v plnej kráse vo vašej obývačke, kuchyni či spálni.

 

Vyberte si dostatočne výkonné svietidlo

Okrem dizajnu sa pri výbere svietidiel zamerajte aj na ich vlastnosti. Všímajte si najmä odporúčaný svetelný zdroj, ktorý vám výrazne napovie o sile a intenzite svetla, no zároveň vás upozorní na to, akú žiarovku si objednať spoločne so svietidlom. Je ale potrebné si uvedomiť, že výkon a intenzita svetla z jednotlivých svetelných zdrojov sa výrazne líšia. Klasická žiarovka, ktorá je dostatočná na rovnomerné osvetlenie bežnej kuchyne, má výkon 100 W. Takú istú prácu však dokáže odviezť halogénová žiarovka si výkonom 70 W, úsporná žiarivka s výkonom okolo 25 W a LED žiarovka len s výkonom 10 W. Aj na základe tohto porovnania vidíte, s ktorým svetelným zdrojom môžete na osvetlení značne ušetriť.

 

Sledujte úroveň bezpečnosti, a to najmä pri kúpeľňovom či exteriérovom osvetlení

Z hľadiska bezpečnosti je vhodné sledovať pri svietidlách parameter s označením IP. Ten vyjadruje stupeň ochrany krytia, napríklad pred prienikom cudzích telies či kvapalín do svietidla. Pozostáva z dvoch čísel, pričom prvé vyjadruje schopnosť ochrany pred prienikom čiastočiek a druhá schopnosť ochrany pred vodou. Aj preto je IP číslo dôležité najmä pri kúpe svietidiel do kúpeľne či exteriérového osvetlenia. Ak kupujete svietidlo, ktoré sa chystáte umiestniť napríklad priamo v blízkosti vane, hodnota IP by mala byť aspoň 44. Rovnaké číslo platí aj v prípade svietidiel do exteriéru.

Vaše nové svietidlá si cez internet môžete kúpiť aj v internetovom obchode Casca.sk, kde na vás čaká široká ponuka kvalitných a dizajnovo atraktívnych foriem osvetlenia.